ru ua

Епіфаній відреагував на рішення Філарета відкинути томос

Епіфаній відреагував на рішення Філарета відкинути томос Філарет відкинув томос – Епіфаній зробив важливу заяву (колаж РБК-Україна)

Філарет відкинув томос, чим викликав неоднозначну реакцію серед духовенства

Філарет відкинув томос і заявив про відновлення Київського патріархату. Таке рішення невизнаного собору УПЦ Київського патріархату викликало неоднозначну реакцію не тільки в соціальній мережі, але і серед духовенства. Митрополит ПЦУ Епіфаній неодноразово намагався переконати патріарха Філарета в помилковості його думки. Про це митрополит розповів в інтерв'ю журналу "Новий час".

Як повідомляється, голова Православної церкви митрополит Епіфаній неодноразово намагався переконати патріарха Філарета, що той помиляється у своїх доводах, і повернення до колишніх часів вже не буде.

"Але у відповідь шановний патріарх говорив, що за мною хтось стоїть. Але за мною стоїть тільки молода церква і народ. Філарет нас не чує", – розповів Епіфаній.

Епіфаній також заявив, що рішення Філарета не знайшло великої підтримки серед духовенства.

Епіфаній відреагував на рішення Філарета відкинути томос

Філарет відкинув томос – Епіфаній зробив важливу заяву (фото: РБК-Україна)

"Такої підтримки практично немає. Я кажу це, спираючись на підтримку єпископату, духовенства і віруючого українського народу", – сказав він.

За його словами, зібраний Філаретом собор Київського патріархату – не легітимний і не визнаний.

"А ті, хто зберуться, тільки покарають себе тим, що відійдуть від єдиної православної помісної церкви, залишаться поза нею", – додав він.

Також митрополит ПЦУ вважає, що можливий вихід почесного патріарха Філарета з ПЦУ "не принесе церкві помітної шкоди, але безсумнівно принесе печаль".

"Ми зробили все, щоб патріарх Філарет відчував себе в лоні нової церкви комфортно – і духовно, і матеріально, і фізично, але цього йому виявилося мало", – підсумував Епіфаній.

Нагадаємо, що раніше Філарет заявив, що в Україні зараз три православні церкви.

Також РБК-Україна повідомляло, що Філарет вийшов зі складу учасників синоду ПЦУ.