ru ua

Україна використає досвід Європи у боротьбі зі злочинами проти дикої природи

Україна використає досвід Європи у боротьбі зі злочинами проти дикої природи Фото: Андрій Мальований (facebook)
Автор: Юлія Струк

Україна використає досвід Європи у боротьбі зі злочинами проти дикої природи. Державна екологічна інспекція приєдналась до міжнародного проекту під назвою "SWiPE" (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі).

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин", - сказано у повідомленні.

За словами глави Держекоінспекції Андрія Мальованого, в проекті братимуть участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія та Україна.

Учасники проекту створять інформаційний портал, на якому публікуватимуть найбільш резонансні кейси, що допоможе обміну досвідом між країнами. Вони будуть спільно працювати над:

  • збором інформації та аналізом фактів злочинів проти дикої природи. Це дозволить учасникам проаналізувати, які механізми використовуються в тих чи інших країнах для оперативного виявлення порушень, та застосувати їх у себе;
  • запуском інформаційного порталу, в якому будуть публікуватися кейси щодо злочинів у сфері біорізноманіття. Ресурс буде загальнодоступним, що дозволить всім охочим ознайомитись з найкращими світовими практиками запобігання злочинам проти природи;
  • проведенням тренінгів для органів досудового розслідування та суддів, що дозволить розкривати більше екологічних злочинів та притягувати порушників до відповідальності.

За словами Мальованого, проект триватиме до серпня 2023 року, і Держекоінспекція буде брати участь у всіх етапах.

Нагадаємо, в Україні впровадять основні норми європейського законодавства з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами: інспекція приєдналася до участі у проекті Євросоюзу "APENA 2".

Як писало РБК-Україна, Державна екологічна інспекція буде відслідковувати незаконні вирубки лісу та розробки кар’єрів за допомогою аерокосмічної зйомки.