Україна і ЄС знову наголосили на неприйнятності внесення змін до УА на вимогу третьої сторони

НовиниПолітика    09.10.2014 - 12:37
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт під час двосторонньої зустрічі 9 жовтня у Брюсселі вкотре підтвердили позицію, що внесення змін до угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на вимогу третьої сторони є неприйнятним.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт під час двосторонньої зустрічі 9 жовтня у Брюсселі вкотре підтвердили позицію, що внесення змін до угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на вимогу третьої сторони є неприйнятним. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

При цьому Клімкін наголосив, що українська сторона готова продовжувати конструктивний тристоронній діалог з метою пошуку шляхів врегулювання проблемних питань щодо імплементації угоди, зокрема, для зняття занепокоєностей російської сторони.

Український міністр висловив переконання, що торговельні положення затвердженого урядом плану імплементації угоди про асоціацію будуть реалізовані в умовах, що відповідають принципам її тимчасового застосування.

Також повідомляється, що було обговорено стан підготовки законодавчої пропозиції ЄС стосовно продовження до кінця 2015 р. дії режиму автономних торгових преференцій на товари походженням з України, а також кроки, спрямовані на додаткову підтримку з боку ЄС українського експортного потенціалу.

Відзначимо, 7 жовтня 2014 р. ряд членів комітету з питань міжнародної торгівлі Європарламенту на чолі з лідером французьких ультраправих Марін Ле Пен заблокували прискорену процедуру для продовження режиму торгових преференцій.

Комітет ще раз розгляне проект закону про продовження на рік, до 1 січня 2016 р., режиму автономних торгових преференцій для України, що полягають у скасування імпортних мит, на своєму додатковому засіданні 20 жовтня.

Нагадаємо, 12 вересня 2014 р. комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв підписали в Брюсселі спільну заяву, згідно з яким ЄС та Україна погодилися відкласти на рік, до 1 січня 2016 р., реалізацію торговельної частини угоди про асоціацію. При цьому, ЄС вирішив продовжити на цей же термін дію автономних торгових преференцій для України, що полягають у скасування імпортних мит. У ЄС наголошують, що таке рішення є частиною процесу мирного врегулювання в Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top