Комітет Європарламенту 20 жовтня ще раз розгляне скасування торговельних мит для України

НовиниПолітика    08.10.2014 - 13:16
Комітет з питань міжнародної торгівлі Європарламенту ще раз розгляне проект закону про продовження на рік, до 1 січня 2016 р., режиму автономних торгових преференцій для України, що полягають у скасування імпортних мит, на своєму додатковому засіданні 20 жовтня.

Комітет з питань міжнародної торгівлі Європарламенту ще раз розгляне проект закону про продовження на рік, до 1 січня 2016 р., режиму автономних торгових преференцій для України, що полягають у скасування імпортних мит, на своєму додатковому засіданні 20 жовтня. Про це "ЄС-плюс" повідомляє з посиланням на члена комітету, депутата Європарламенту Даніеля Каспарі.

"Буде додаткове засідання комітету в понеділок, 20 жовтня, по голосуванню щодо односторонніх торгових заходів, і тоді це може бути винесене на пленарне засідання 22 або 23 жовтня в Страсбурзі", - сказав депутат.

При цьому він не зміг відповісти на питання про те, чим були викликані дії депутатів, які заблокували 7 жовтня швидку процедуру для продовження торгових преференцій.

"Я можу тільки уявити, чому "друзі Путіна" діють таким чином", - сказав Каспарі.

У секретаріаті комітету зазначили, що при звичайній процедурі розгляду рішення з підготовкою повноцінного доповіді та обговоренням у всіх зацікавлених комітетах, рішення може бути прийнято протягом 1-3 місяців.

Відзначимо, 7 жовтня 2014 р. ряд членів комітету з питань міжнародної торгівлі Європарламенту на чолі з лідером французьких ультраправих Марін Ле Пен заблокували прискорену процедуру для продовження режиму торгових преференцій.

Нагадаємо, 12 вересня 2014 р. комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв підписали в Брюсселі спільну заяву, згідно з яким ЄС та Україна погодилися відкласти на рік, до 1 січня 2016 р., реалізацію торговельної частини угоди про асоціацію. При цьому, ЄС вирішив продовжити на цей же термін дію автономних торгових преференцій для України, що полягають у скасування імпортних мит. У ЄС наголошують, що таке рішення є частиною процесу мирного врегулювання в Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top