ru ua

Рада Федерації скасувала дозвіл на використання російської армії в Україні

Рада Федерації Російської Федерації (РФ) сьогодні, 25 червня 2014 р., на своєму засіданні підтримала пропозицію Президента Росії Володимира Путіна про скасування дозволу на використання Збройних сил РФ на території України.

Рада Федерації Російської Федерації (РФ) сьогодні, 25 червня 2014 р., на своєму засіданні підтримала пропозицію Президента Росії Володимира Путіна про скасування дозволу на використання Збройних сил РФ на території України.

Рада Федерації скасувала дозвіл на використання російської армії в Україні

Як заявив уповноважений представник Президента Росії в Раді Федерації Артур Муравйов під час представлення цього проекту постанови, Президент Росії Володимир Путін просить скасувати постанову Ради Федерації від 1 березня 2014 р. про використання Збройних сил Російської Федерації на території України "з метою нормалізації обстановки і врегулювання ситуації на сході України і зважаючи на початок тристороннього діалогу".

У свою чергу, як заявив голова комітету РФ оборони і безпеки Віктор Озеров прийняття відповідної постанови Радою Федерації 1 березня 2014 р. "носило захисно-стримуючий характер і не було спрямовано не проти будь-кого".

Озеров також зазначив, що "ситуація в Україні на сьогодні ще далеко не стабілізована", проте скасування постанови про використання Збройних сил РФ на території України - це акт доброї волі Президента Росії в підтримку переговорного процесу, який розпочався на сході України.

"Що, з одного боку, дозволить активізувати переговорний процес, а з іншого боку - вибити грунт з-під тих переговірників, які намагаються спекулювати на цій постанові Ради Федерації", - зазначив Озеров.

Разом з тим, він зазначив, що Росія в особі Президента Володимира Путіна і парламенту зберігає за собою право за моніторингом ситуації на Україні по припиненню вогню.

"У Президента РФ відповідно до Конституції достатньо заходів для оперативного впливу на ситуацію на Україні", - підкреслив Озеров.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Зазначимо, вчора, 24 червня 2014 р., Президент Росії Володимир Путін звернувся до Ради Федерації РФ з пропозицією скасувати дозвіл на використання російської армії в Україні.

Лист з відповідною пропозицією Путін направив на ім'я голови ради федерації Валентини Матвієнко "з метою нормалізації обстановки і врегулювання ситуації в східних регіонах України, а також у зв'язку з розпочатими тристоронніми переговорами з даного питання".

У свою чергу Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Путіна першим практичним кроком РФ щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Також Порошенко звернувся до спікера Верховної Ради Олександра Турчинова з пропозицією обговорити з головою Ради Федерації Валентиною Матвієнко можливість розгляду цього питання на найближчому засіданні верхньої палати парламенту Росії.

Нагадаємо, дозвіл на використання збройних сил РФ на території України діяло з 1 березня 2014 р., коли Рада Федерації схвалила внесене Путіним звернення про можливість задіяти російські війська в Криму до нормалізації обстановки.

Зазначимо, тоді рішення в Раді Федерації було прийнято одноголосно.

Раніше заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий заявив, що відновлення співпраці між Україною і Росією можливе лише після скасування "військового" рішення Ради Федерації.