ua en ru

Рада хоче творити Державне бюро розслідувань

Рада хоче творити Державне бюро розслідувань Фото: Верховна Рада

Законопроект був ухвалений з поправкою Луценко

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект № 2114 "Про Державне бюро розслідувань". За відповідне рішення проголосували 247 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Як заявив голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, цей законопроект є системним проектом з питань реформування правоохоронних органів України.

"Метою законопроекту є створення організаційно правових засад діяльності Державного бюро розслідувань, головним завданням якого є запобігання та протидія злочинам", - сказав нардеп.

За його словами, концептуальними положеннями цього законопроекту є:

1) ДБР - це державний правоохоронний орган. Питання діяльності ДБР у Кабміні представляє директор ДБР.

2) На ДРБ покладені повноваження виявляти, розкривати та розслідувати факти тяжких злочинів, пов'язаних з діяльністю злочинних організацій, злочинів, пов'язаних з тероризмом, особливо тяжких насильницьких злочинів, за які Кримінальним кодексом України передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі.

3). Запобігання злочинам катування і злочинам, пов'язаним з іншими жорстокими, нелюдськими або такими, що принижують гідність, видами поводження і покарання, вчиненими працівниками правоохоронних органів, і виявлення таких злочинів з метою забезпечення справедливого правосуддя і недопущення випадків притягнення невинуватих осіб до кримінальної відповідальності;

4). Розкриття і розслідування злочинів, вчинених слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, а також прокурорами;

5). розкриття і розслідування корупційних та пов'язаних з корупцією злочинів, вчинених працівниками Національного антикорупційного бюро України і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Згідно з проектом закону, який підтримала Верховна Рада у першому читанні для забезпечення виконання завдань ДБР утворюються такі його управління: в місті Львові, в Хмельницькому, в місті Миколаєві, в місті Мелітополі, в Полтаві, в Краматорську та в місті Києві.

"Вимоги про прийняття цього законопроекту є у перехідних та прикінцевих положеннях Кримінального процесуального кодексу і Конституції України, у яких чітко сказано, що слідство повинно з ГПУ перейти до Державного бюро розслідувань", - повідомив Кожем'якін.

У свою чергу голова фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив, що Державне бюро розслідувань є остаточним формуванням архітектури силових органів України.

"Цей закон надзвичайно важливий. Тим не менше наша фракція, голосуючи за основу, залишає за собою наступну умову: у другому читанні необхідно буде переглянути порядок призначення частини керівництва частини цього органу, а також підзвітності цього органу. Там вважаємо, що там є достатньо маневрів для того, щоб знайти політичний консенсус по всім правоохоронних органах",- заявив Луценко.

Нагадаємо, сьогодні Рада ухвалила у першому читанні закон про МВС , закон про національну поліцію та закон про муніципальну варту.