В НБУ розповіли, які банкноти найчастіше підробляли в 2019 році
Рівень підроблення банкнот в НБУ називають низьким
У 2019 році найчастіше підробляли банкноти старого зразка - номіналом 500 гривень зразка 2006 року та 100 гривень зразка 2005 року. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Національного банку України.
Загалом рівень підроблення банкнот національної валюти за результатами 2019 року залишався стабільно низьким.
Як свідчить моніторинг стану вилучення з обігу банкнот національної валюти в Україні, за підсумками 2019 року на 1 млн штук справжніх банкнот гривні припадало близько 2,9 штук підроблених банкнот (у 2018 році - 2,5 штук, 2017 - 3,6 штук).
Здебільшого вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти друкувалися з використанням принтерів і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі.
Виявлені підроблені банкноти найчастіше збувалися через каси закладів торгівлі, швидкого харчування, автозаправних станцій тощо.
Серед вилучених з обігу у 2019 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали:
- долари США (75% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти);
- євро (23%);
- російські рублі та англійські фунти стерлінгів (2%).
Раніше повідомлялося, що в Україні з'явився новий вид фальшивих гривень. Їхня якість настільки висока, що не розпізнається в торгових мережах. Мова йде про 200 гривень 2007 року випуску, виготовлені вони на якісному спеціально захищеному папері, і на грошах присутній ряд захисних елементів.
РБК-Україна писало, що більшість (99%) вилучених з обігу у першому півріччі 2019 року підроблених банкнот гривні припадала на банкноти чотирьох номіналів.