ua en ru

НАБУ і САП підтвердили безпідставність справи "Роттердам+", - Вовк

НАБУ і САП підтвердили безпідставність справи "Роттердам+", - Вовк Фото: Дмитро Вовк (УНІАН)
Автор: РБК-Украина

Відсутність доказів для передачі справи до суду, на його думку, результат некомпетентності з боку слідств

Неспроможність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за 3,5 роки зібрати достатньо доказів у справі "Роттердам+" для її передачі до суду в черговий раз підтвердила безпідставність всіх підозр і відсутність будь-якого складу злочину в цій справі.

Про це написав колишній голова НКРЕКП (2015-2018 роки) Дмитро Вовк на своїй сторінці в Facebook.

"Сьогодні знаковий день у розслідуванні справи "Роттердам+". Нарешті я дочекався того моменту, коли вельмишановні та поважні антикорупційні органи НАБУ та САП визнали, що вся справа - фейк, примара і фантом. Її не існує, як не існує і збитків від запровадження формули, і існувати їх не могло", - написав Вовк.

Відсутність доказів для передачі справи до суду, на його думку, - закономірний результат некомпетентності та маніпуляцій з боку слідства упродовж останніх 3,5 років.

"Ми побачили той самий "результат на табло". 3,5 роки брехні, фальшування і некомпетентності призвели до закономірного висновку. У суд йти немає з чим, збитки відсутні, формула законна", - додає Вовк.

Втім, за словами екс-голови НКРЕКП, відкрито визнати провал розслідування і взагалі безпідставність відкриття справи керівництву НАБУ і САП заважає ними ж безпідставно створений суспільний і медійний резонанс довкола цієї справи.

Однак, саме на керівництві НАБУ і САП, на думку Вовка, лежить персональна відповідальність за бездоказове оголошення підозр, переслідування людей, тримання їх в слідчих ізоляторах, тиражування необґрунтованих звинувачень і брехні.

"Відповість за руйнування надій мільйонів тих, хто повірив в антикорупційну вертикаль у момент її створення як інструмент встановлення законності і справедливості, яка насправді перетворилося в ательє з пошиву кримінальних справ", - підсумував Вовк.

Нагадаємо, 8 серпня 2020 р. закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 роки, з березня 2017 р.

Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 р. НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.

Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомив, що САП ще 3 серпня зупинило розслідування, оскільки в справі немає ключового елементу, без якого воно втрачає сенс - експертизи, яка підтверджує наявність збитків державі.

Згодом цю інформацію підтвердили також адвокати сторони захисту. НАБУ та САП офіційних коментарів не надали.

Раніше повідомлялося, що за інформацією адвокатів сторони захисту, НАБУ за 3,5 роки не вдалося отримати жодної експертизи, що підтверджує завдавання збитків формулою "Роттердам+". При цьому сторона захисту надала висновки чотирьох українських державних і міжнародних дослідницьких інститутів, які підтвердили відсутність будь-яких збитків або необґрунтованого отримання прибутку від дії формули.

Колишній заступник генпрокурора (2015-2016 рр.) Давид Саквалерідзе також заявив, що у справі "Роттердам+" немає складу злочину, через що воно може розвалитися в суді.

Формула "Роттердам +" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років.

Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.

Аналогічний принцип ціноутворення з 2017 року й на поточний момент діє при визначенні вартості природного газу для населення. Цей принцип - так звана формула "Амстердам+" - в червні 2020 р. був прописаний в меморандумі з МВФ, підпис під яким поставив в тому числі президент Володимир Зеленський.