Критичний елемент: у МВФ вимагають від України незалежності антикорупційних органів

Вашингтон, Четвер 10 вересня 2020 23:50
Критичний елемент: у МВФ вимагають від України незалежності антикорупційних органів
Фото: МВФ-Україна (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) наголосили на важливості збереження незалежності усіх антикорупційних органів в Україні. Це умова чинної програми Stand-By.

Про це під час брифінгу у Вашингтоні заявив представник МВФ Джеррі Райс , відповідаючи на питання чи не вплине рішення КСУ про неконституційність призначення на посаду директора НАБУ Артема Ситника на співпрацю з Україною і перегляд програми Stand-By.

Він зазначив, що створення ефективної системи протидії корупції було критичним елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх кількох років.

“Підтримка незалежності й цілісності НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду - це ключ до структурних реформ та початку більш швидкого та справедливого зростання, а також попередня умова чинної програми підтримки МВФ”, - сказав Райс.

За словами Райса, наразі тривають перемовини між Україною та МВФ, продовжується обговорення програми, її умов і зобов'язань.

Зазначимо, що 28 серпня Конституційний суд України оприлюднив рішення, яким визнав неконституційним призначення на посаду директора НАБУ Артема Ситника. При цьому рішення КСУ не впливає на законність справ НАБУ і рішень Ситника.

Нагадаємо, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, Україна виконує всі структурні маяки в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом Stand-By. Всі заплановані на 2020 рік транші від МВФ будуть отримані.

Національний банк України очікує, що Місія Міжнародного валютного фонду прибуде до Києва найближчим часом. Другий транш очікується до кінця року.

Як повідомляло РБК-Україна, 9 червня рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною в розмірі 5 млрд доларів на 18 місяців. Україна вже отримала перший транш за програмою на 2,1 млрд доларів.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує отримання Україною траншу від Міжнародного валютного фонду на 0,7 млрд доларів за програмою Stand-By до кінця року. Ще один транш на 1,2 млрд доларів очікується у 2021 році.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся