Мінфін знову відмовився від продажу гривневих держоблігацій на аукціоні

Мінфін знову відмовився від продажу гривневих держоблігацій на аукціоні
Фото: Мінфін (Віталій Носач, РБК-Україна)

Державні облігації в гривні вже не користуються попитом

Міністерство фінансів України проведе 24 березня аукціон з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.

Згідно з повідомленням, інвесторам запропоновані державні облігації в доларах з погашенням 18.06.2020, а також державні облігації в євро з погашенням 13.05.2021.

Водночас Мінфін не буде розміщувати державні облігації в гривні.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України за результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 17 березня 2020 року залучило до державного бюджету 1,899 млрд грн (за офіційним курсом НБУ). Мінфін продав облігації з погашенням 06.01.2021 на суму 71,604 млн доларів, середньозважений рівень прибутковості склав 3,5% річних.

Як повідомляло РБК-Україна, Міністерство фінансів України відмовилося від проведення аукціону з продажу ОВДП 10 березня. "Міністерство фінансів у зв'язку з високою волатильністю на глобальних ринках капіталу та за результатами проведених консультацій з первинними дилерами повідомляє про те, що 10 березня 2020 аукціони з розміщення ОВДП проводитися не будуть", - говориться в повідомленні Мінфіну.

Зазначимо, купівля нерезидентами гривневих ОВДП України була однією з головних причин зміцнення курсу гривні в 2019 році. Всього за 2019 рік нерезиденти збільшили портфель держоблігацій на 111,36 млрд грн до 117,72 млрд грн (на початок року було всього 6,36 млрд грн).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся