Freedom House назвала корупцію однією з головних проблем України
У той же час експерти підкреслили стабілізацію політичного життя України та прогрес у проведенні реформ
Головними проблемами демократичної України є високий рівень корупції, слабка судова система і низька свобода ЗМІ. Про це свідчать дані щорічного дослідження розвитку демократії у країнах перехідного періоду Nations in Transit - 2016, опублікованому Freedom House.
У той же час рівні демократії центрального і місцевого управління покращилися.
Згідно з дослідженням, рейтинг центрального демократичного управління в Україні покращився через часткову стабілізацію політичної ситуації і виживання основних демократичних інститутів в порівнянні з конституційною кризою і проблемами в сфері безпеки в 2015 році.
Рейтинг місцевого демократичного управління також покращився в зв'язку з першим видимим прогресом у створенні нових місцевих громад у відповідності з нещодавно прийнятими законами.
Демократія в країнах досліджувалась за такими критеріями:
- процес виборів,
- розвиток громадянського суспільства,
- свобода ЗМІ,
- рівень демократії центрального уряду,
- рівень демократії місцевого управління,
- незалежність і роботи системи правосуддя,
- корупція.
Незважаючи на продовження конфлікту на Донбасі, експерти відзначили стабілізацію політичного життя України в 2015 році і підкреслили сьогоднішній прогрес у проведенні реформ.
Найсильнішим елементом демократичного переходу України залишаються громадяни. Вони відіграють вирішальну роль у забезпеченні реформ, спрямованих на побудову демократії і верховенство закону.
Проте, незважаючи на позитивні зміни в законодавстві в минулому році, в Україні як і раніше часто трапляються напади на журналістів, що говорить про низький рівень незалежності та свободи ЗМІ.
Також існують проблеми в судовій системі України.
"Політичні пристрасті, корупція, некомпетентність і непорядність глибоко вкоренилися в судовій системі та органах прокуратури", - повідомляє Freedom House.
У державі були створені антикорупційні інститути, прийнята нова національна стратегія боротьби з корупцією, але насправді викорінити корупцію досі не вдалося.
Враховуючи високий рівень корупції, експерти також припускають розпуск Верховної Ради на дострокових парламентських виборах в 2016 році.
У той же час експерти відзначають, що найбільш важка криза, швидше за все, пройдена, і Україна в майбутньому буде мати більше простору для здійснення реформ і відновлення економіки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ДФС почала розслідування корупційних дій в аеропорту Жуляни.