ua en ru

VimpelCom залишить NASDAQ через велике падіння своєї капіталізації

VimpelCom залишить NASDAQ через велике падіння своєї капіталізації Фото: американська біржа NASDAQ (AFP)

Передбачається, що відтік інвесткапіталу з акцій стільникового оператора може сягнути 46 млн доларів

Американська біржа NASDAQ до кінця року виключить депозитарні акції (ADS) оператора стільникового зв'язку VimpelCom ("ВимпелКом") зі свого основного індексу. Повідомлення про щорічний перегляд складу індексу NASDAQ 100 було опубліковано на сайті біржі 12 грудня, а самі зміни набудуть чинності до відкриття торгів 21 грудня, повідомили напередодні у прес-центрі торговельного майданчика.

На думку експертів, відтік коштів інвесторів з акцій VimpelCom може перевищити 45 млн доларів.

Виключення паперів IT-компанії з індексу NASDAQ 100 пов'язано зі зниженням її капіталізації, пояснив аналітик "ВТБ Капіталу" Ілля Пітерський.

Папери VimpelCom потрапили до індексу 29 жовтня 2013 року, коли компанія зайняла місце виробника комп'ютерної техніки Dell, акції якого було викуплено з ринку. За підрахунками експерта, з того моменту до кінця жовтня 2015 року, коли було прийнято рішення про виключення, капіталізація VimpelCom знизилася на 73%.

Як припускає Пітерський, в результаті виключення ADS VimpelCom з NASDAQ 100 відплив із цих паперів з боку пасивних фондів складе близько 46 млн доларів. При цьому 44 млн дол. з них - це вкладені в акції VimpelCom кошти індексного фонду QQQ, який інвестує в індекс NASDAQ 100 і після виключення VimpelCom з індексу продасть ADS оператора. Ще 2 млн доларів складе відтік з декількох дрібніших фондів, додав аналітик.

Для VimpelCom такий відтік коштів є суттєвий, оскільки за день обсяг торгів його паперами на NASDAQ становить близько 10 млн дол. На думку Пітерського, відтік створить тиск на котирування, проте складно спрогнозувати, наскільки саме вони знизяться.

На думку аналітика "Райффайзенбанку" Сергія Лібіна, на зниження капіталізації VimpelCom вплинула сукупність факторів: зокрема, це девальвація рубля та "узбецька справа", у рамках якої власті США і Нідерландів розслідують можливі факти корупції при виході VimpelCom на телекомунікаційний ринок Узбекистану.

Зокрема, за поточний рік капіталізація VimpelCom знизилася на 25%. За прогнозом Лібіна, виключення IT-компанії з NASDAQ 100 спричинить відтік коштів індексних фондів (ETF) з її паперів.

Як зазначається, повернутися в основний індекс компаніям складніше, ніж утриматися в ньому, тому що "поріг на вхід" знаходиться вище "порогу на вихід". Зі слів аналітиків, щоб VimpelCom знову потрапив в індекс, його капіталізація має зрости щонайменше у півтора рази.

Нагадаємо, в жовтні стільниковий оператор "ВимпелКом" заявляв про плани продати 50 тисяч своїх веж по всьому світу, щоб заробити на цьому близько 5 млрд доларів. Згідно із січневою заявою АПУ, IT-компанія може зайти в Україну з європейськими інвестиціями і американським керівництвом.

Нагадаємо, телеком-оператор VimpelCom володіє операторами зв'язку у Росії, Україні та інших країнах колишнього СРСР, Азії, Африці та Італії, а також має майже 200 млн клієнтів у всіх країнах присутності. Основним акціонером "Вимпелкому" з 56,2% акцій є LetterOne, яка належить власникам консорціуму "Альфа-Груп" Михайлу Фрідману, Герману Хану і Олексію Кузьмичову. Ще 33% належить норвезькій Telenor, яка оголосила в жовтні про намір продати свою частку в компанії. Решта 10,8% акцій знаходяться у вільному обігу.