ua en ru

Збиток IT-компаній від силових операцій сягнув за рік 20 мільйонів доларів

Збиток IT-компаній від силових операцій сягнув за рік 20 мільйонів доларів Фото: IT-індустрія в очікуванні реформ на ринку інформаційних технологій (ІТ) (Getty Images)

Про це у п'ятницю 4 березня повідомила "Асоціація "Інформаційні технології України"

Сукупний збиток українських IT-компаній від проведених правоохоронними органами силових операцій за підсумками року склав близько 10-20 мільйонів доларів. Про це сьогодні повідомили у прес-службі асоціації "Інформаційні технології України" (ITUkraine).

Як наголошується в дослідженні "ІТ України", минулорічний "врожай" перевірок і резонансних обшуків у сфері IT не припинився і у 2016, тоді як "представники ІТ-компаній скаржилися на непропорційне застосування сили".

Збиток IT-компаній від силових операцій сягнув за рік 20 мільйонів доларів

Зокрема, питанню перевірок компаній ІТ-сфери з боку силових органів влади було присвячено нещодавнє засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, що відбулося минулого тижня.

За даними IT-асоціації за 2015, в Україні відбулося понад 30 перевірок компаній зі сфери ІТ, а загальна кількість задіяних в силових операціях проти "айтішників" співробітників правоохоронних органів перевищило 500 осіб.

При цьому, як уточнює "Асоціація "ІТ України", жодну справу щодо ІТ-компаній так і не було доведено до завершення.

В цілому, точну кількість атак на галузь інформаційних технологій важко оцінити тому, що IT-компанії почасти воліли не виводити раптовий скандал до публічної площини.

Збиток IT-компаній від силових операцій сягнув за рік 20 мільйонів доларів

Інфографіка: ІТ-бізнес і силові структури - історія захисту галузі у 2015 ("Асоціація "ІТ України")

"Враховуючи, що багато з таких підприємств - філії великих західних корпорацій, додавання до проблем корупції та бойових дій перевірок у форматі "маски-шоу" могло б призвести до рішення про припинення бізнесу в Україні", - наголосили в IT-асоціації.

Нагадаємо, раніше учасники ринку ІТ спростували дані щодо сепаратистської інформації на 70% вилучених серверів.

Нагадаємо, відповідно до звіту першого заступника ДФС Сергія Білана на антикорупційному комітеті Ради 25 лютого, за підсумкамми року податкова міліція провела перевірки загалом 15 українських IT-компаній.