Телеком-регулятор виступає за подальше зниження ставок інтерконекту

Вівторок 02 лютого 2016 10:51
Телеком-регулятор виступає за подальше зниження ставок інтерконекту
Фото: засідання Нацкомісії з регулювання ринку зв'язку та інформатизації

Регулятор оприлюднив плани щодо запровадження другого етапу скорочення розмірів розрахункових такс на ринку телекомунікаційних послуг

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) на своєму черговому засіданні наприкінці січня внесла корективи до плану підготовки проектів нормативно-правових актів (НПА), які приймаються без урахування вимог закону про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності на 2015-2016 роки, щодо подальших кроків з посилення конкурентної складової на ринку телекомунікаційних послуг, зокрема, шляхом поступового зниження розмірів розрахункових такс. Про це повідомили у прес-службі НКРЗІ.

Як зазначається, зменшення бар'єрів для міжмережевих дзвінків є одним із пріоритетних питань, особливо в умовах переходу до активної фази впровадження послуги перенесення номера (MNP в Україні, - ред.: "Номер переноситься: український тендер посварив європейців").

Свобода вибору абонента - це провідний чинник розвитку конкурентного ринку на основі підвищення якості послуг і комфорту їх отримання споживачем, наголосили в НКРЗІ.

"Для розробки обґрунтованого рішення про подальший перегляд ставок пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою регулятор вважає необхідним проведення аналізу впливу зниження розрахункових такс з 0,36 грн/хв. до 0,23 грн/хв. (без ПДВ), що відбулося у жовтні минулого року, на результати фінансово-економічної діяльності операторів телекомунікацій (доходи, витрати), відрахування в бюджет, а також на об'єм мережевого трафіку. Враховуючи особливості бізнес-процесів операторського ринку, комісія очікує надходження необхідної для аналізу інформації протягом лютого 2016 року", - йдеться в повідомленні.

Водночас зараз завершується обробка результатів громадського обговорення проекту порядку встановлення розмірів розрахункових такс за послуги пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою. Зазначений проект документа прийнятий за основу рішенням НКРЗІ від 20 жовтня 2015 №549.

Найближчим часом допрацьований проект порядку буде винесено на схвалення НКРЗІ і направлено на узгодження до зацікавлених органів влади. Після отримання погоджень проект порядку має бути затверджений регулятором і представлений на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Набуття чинності новим порядком встановлення такс за послуги пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж операторів очікується з 1 червня 2016.

У зв'язку із цим НКРЗІ вважає за доцільне перенести запровадження другого етапу зменшення розрахункових такс з 1 липня.

НКРЗІ оприлюднює свої плани щодо запровадження другого етапу зниження ставок інтерконектуhttp://www.nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=977&language=uk

Опубліковано НКРЗІ 31 січня 2016 р.

Нагадаємо, напередодні телеком-регулятор рекомендував українцям блокувати телефонний трафік з мобільним кодом +38072, здійснюваний в порушення законодавства України сепаратистським "оператором" самопроголошеної ЛНР.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся