ua en ru

НКРЗІ рекомендує блокувати телефонний трафік з кодом +38072

НКРЗІ рекомендує блокувати телефонний трафік з кодом +38072 Фото: сепаратистський оператор "Лугаком" ("ЛІЦ")

Українська мережа зазнає втручання з боку незаконного сепаратистського "оператора" ЛНР

У телекомунікаційній мережі загального користування України виявлено спробу надання послуг рухомого (мобільного) зв'язку незаконно створеним суб'єктом, так званим оператором телекомунікацій "Лугафон" (раніше повідомлялося про "Лугаком", - ред.), який на тимчасово окупованій території, всупереч законодавству, використовує ідентифікаційний код мережі рухомого (мобільного) зв'язку "72" (+38072). Про це сьогодні повідомили у прес-службі Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Як зазначається, регулятор звертає увагу операторів телекомунікацій на необхідність неухильного виконання рішення НКРЗІ від 14 липня 2015 року №362 "Про встановлення часових особливостей маршрутизації трафіка в телекомунікаційній мережі загального користування України" в частині:

- неприпустимості здійснення на території проведення антитерористичної операції (АТО) яких-небудь договірних відносин у сфері телекомунікацій, у тому числі, діяльності з надання послуг фіксованого і рухомого (мобільного) зв'язку, договорів про взаємоз'єднання та надання послуг національного і міжнародного роумингов з суб'єктами господарювання, які не зареєстровані відповідно до законодавства України не мають права здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій з використанням номерного та радіочастотного ресурсу України;

- блокування таких викликів (трафіку) від інших операторів, у тому числі іноземних, з кодами мереж, на які відсутні дозволи на використання номерного ресурсу.

"У разі виявлення фактів порушення законодавства у сфері телекомунікацій вживати відповідні заходи та інформувати про це НКРЗІ та адміністрацію Держспецзв'язку", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, про пробний запуск у самопроголошеній "Луганській народній республіці" мобільного оператора "Лугаком" повідомлялося в червні 2015.

Тоді ж стало відомо про появу в сепаратистській ДНР "мобільного оператора" "Фенікс".

Раніше так звана ЛНР (терористична організація, відповідно до законодавства України) заблокувала на окупованих територіях Луганської області близько сотні українських новинних сайтів.