ua en ru

Розвиток 4G відкладається через зволікання з переходом на "цифру"

Розвиток 4G відкладається через зволікання з переходом на "цифру" Фото: член Нацтелерадіо Сергій Костинський ("Херсонські вести"/visti.ks.ua)

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив представник держрегулятора Сергій Костинський

Впровадження технології рухомого зв'язку четвертого покоління (4G) в Україні розпочнеться слідом за переходом на цифрове мовлення влітку 2017. Про це заявив член Нацради з питань телерадіомовлення Сергій Костинський в ефірі "Першого ділового" телеканалу.

Як зазначається, у зв'язку з відставанням України при переході на "цифру" проект розвитку технології 4G відкладено, а терміни його реалізації перенесено на невизначений період.

"Допоки ми не перейшли на цифру, ми не можемо перейти на 4G: (коли, - ред.) ці дивіденди (стратегічний цифровий радіочастотний ресурс, - ред.) будуть вивільнені, у нас з'явиться новий стандарт, формат та можливості. А Інтернет відіграватиме дедалі більшу роль у нашому житті, тому що ми зможемо отримувати сигнал значно вищої якості, тому (4G, - ред.) - це наше майбутнє", - зазначив член Нацтелерадіо.

Розвиток 4G відкладається через зволікання з переходом на "цифру"

За словами Костинського, одним з основних українських недоліків у процесі модернізації національної телекомунікаційної інфраструктури є монополізованість ринку. "Незрозуміла ситуація з кінцевим бенефіціаром (компанії "Зеонбуд", яка отримала ліцензію на впровадження "цифрового" мовлення в Україні, - ред.)", - уточнив член Нацради.

Серед інших причин технологічного відставання України - висока за внутрішнім мірками вартість обладнання для прийому цифрового сигналу. За даними регулятора, відповідний пристрій обійдеться для українців у менш ніж 20 доларів (понад 500 гривень за поточним курсом НБУ, - ред.).

На відміну від компанії-оператора, яка твердить про покриття цифровим сигналом 95% території України, експерти ринку скромніші в оцінках - середній рівень діджитал-готовності не більше 60%.

Станом на сьогодні аналоговий сигнал приймають 24% українських сімей, тоді як цифровий формат мовлення доступний наразі лише восьми відсоткам телеглядачів. "Якщо ми сьогодні вимикаємо сигнал аналогового мовлення, то у нас країна залишається майже без телебачення, а це в тому числі неприпустимо в умовах інформаційної війни", - наголосив представник Нацтелерадіо.

Нагадаємо, від початку 2016 цифрове мовлення шести українських телекомпаній стало доступним в зоні АТО, на території окремих районів Донецької області, підконтрольних сепаратистській ДНР. Так, мовити у цифровому стандарті DVB-T для жителів тимчасово окупованого Донбасу будуть "Студія 1+1", ТРК "Україна", "Донбас", "5 канал", "UA:Перший" і Донецька ОДТРК.

Телеком-оператором проекту виступило держпідприємство "Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення" (КРРТ).

Раніше, на початку лютого, НКРЗІ затвердила контракт на впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні. Замовниками проекту, комерційні деталі якого не розголошуються регулятором, виступили сім українських операторів зв'язку: поряд з "великою трійкою" "Київстар", Vodafone Ukraine (раніше "МТС Україна") і Lifecell (колишній "Астеліт"), йдеться також про компанії "Інтернаціональні телекомунікації" (800 МГц), "Датагруп" (1,4 ГГц), "Інтелектуальні комунікації"/Giraffe (2,4 ГГц) і "Перший інвестиційний союз"/ПІС (1900-1920 і 1980-2000 МГц).

За попередніми планами Кабміну, тендери на право користування 4G планується провести у другому півріччі 2017. Перспективними є як "низькі" (700-900 МГц), так і "високі" діапазони (1800-2700 МГц).

Зв'язок 4G (від англ. fourth generation - четверте покоління) - формат мобільного зв'язку з підвищеними вимогами, що використовує перспективні технології для передачі даних на швидкості понад 100 Мбіт/з рухомим і 1 Гбіт/с стаціонарним абонентам.