Обирай до душі: топ-10 фітнес-тенденцій 2019 року

Обирай до душі: топ-10 фітнес-тенденцій 2019 року
Ілюстративне фото (unsplash.com)

Чим варто зайнятися в новому році - від групових тренувань до йоги

Зовсім скоро новий рік, і багато з нас звикли давати собі обіцянки що-небудь почати саме з 1 січня - наприклад, нарешті зайнятися спортом. Однак зараз так багато фітнес-програм і напрямків, що вибрати буває нелегко.Щоб отримати уявлення про те, що буде популярно в майбутньому, Американський коледж спортивної медицини (ACSM) опитав тисячі професіоналів у сфері фітнесу про тенденції здоров'я і спорту. Результати опублікували в журналі ACSM Health and Fitness Journal,повідомляє Likar.info.

Респондентам було запропоновано оцінити 39 можливих тенденцій, 25 з яких були тенденціями минулих років, за шкалою від 1 (найменш вірогідна тенденція) до 10 (найбільш імовірна тенденція). ACSM отримав 2038 відповідей зі всієї земної кулі.

Мета щорічного опитування, який став 13-им, полягає в тому, щоб надати спортивно-оздоровчим установам інформацію про те, що відбувається в галузі. Отже, ось топ-10 кращих фітнес-трендів 2019 року на думку професіоналів.

"Технології, що носяться"

Технології, що носяться, такі як смарт-годинник, фітнес-трекери і монітори серцевого ритму, починаючи з 2016 року, щорічно входять в трійку кращих спортивних тенденцій від ACSM. Злиття фітнесу та технологій стало справжнім проривом, тому чекайте побачити ще більше способів відстежувати і контролювати вашу спортивну активність у 2019 році.

Групові тренування

ACSM визначає групові тренування як будь-яке тренування за участю більше п'яти осіб. Вперше вони з'явилися в числі 20 кращих тенденцій в 2017 році, а інновації в індустрії, такі як онлайн групові тренування, допомагають утримувати їх у списку.

Обирай до душі: топ-10 фітнес-тенденцій 2019 року

Фото: (unsplash.com)

HIIT (високоінтенсивний інтервальний тренінг)

HIIT зайняв перше місце в 2018 році (і в 2014 році), але, незважаючи на втрату лідерської позиції, експерти все ще вважають, що він буде грати важливу роль в галузі 2019. Тренування HIIT, згідно ACSM, включає в себе "короткі інтервали високоінтенсивних вправ, супроводжувані невеликим періодом відпочинку". Зазвичай вони тривають 30 хвилин або менше, хоча можуть бути і довше.

Фітнес-програми для літніх людей

У міру того, як населення старіє, з'являється більше фітнес-пропозицій для людей старшого віку. Логічно, особливо якщо врахувати, що вправи - відмінний спосіб підтримувати щільність кісток і м'язову масу, а також отримувати багато інших пов'язаних з активним способом життя переваг для здоров'я.

Тренування з власною вагою

Ця різновид фізичної активності використовує тільки вашу власну вагу (віджимання, планки і т. д.), для досягнення бажаних результатів. Багато людей є прихильниками таких тренувань, тому що їх можна виконувати в будь-якому місці і в будь-який час. Крім того, вони дійсно ефективні. Ваше тіло – відмінний інструмент для тренування опору.

Обирай до душі: топ-10 фітнес-тенденцій 2019 року

Фото: (unsplash.com)

Працевлаштування сертифікованих фахівців з фітнесу

У міру зростання індустрії фітнесу зростає важливість працевлаштування сертифікованих фахівців. ACSM прогнозує, що в наступному році, як і в минулому, галузь буде продовжувати приділяти пріоритетну увагу найму професіоналів, які були акредитовані через "освітні програми та програми сертифікації, створені спеціально для навчання професіоналів у галузі охорони здоров'я/фітнесу".

Йога

Стародавня практика знаходиться в списку на протязі багатьох років. ACSM зазначає, що в 2018 році йога прийняла безліч форм, таких як силова йога, йогалатес, гаряча йога і багато іншого. Тепер, коли ми дізналися про існування ще і цапиної йоги, очікувати можна чого завгодно.

Обирай до душі: топ-10 фітнес-тенденцій 2019 року

Фото: (unsplash.com)

Персональні тренування

ACSM визначає персональні тренування як "фітнес-тестування і постановку цілей з тренером, які працюють один на один з клієнтом". Персональні тренінги були однією з десяти провідних тенденцій з самого початку створення списку, 13 років тому, але інновації, такі як онлайн-тренування, зробили їх ще доступнішими.

Функціональний фітнес-тренінг

Один із самих практичних пунктів у списку, функціональний фітнес-тренінг - це вправи, що "поліпшують рівновагу, координацію, силу і витривалість". Присідання, наприклад, є функціональним вправою, тому що воно може імітувати рухи, необхідні для згинання і підняття чогось з підлоги. За даними ACSM, ця тенденція зростає частково завдяки збільшенню фітнес-програм, спрямованих на літніх людей.

Вправа - це медицина

Вправа – це медицина (Exercise Is Medicine) – це власна ініціатива ACSM в галузі охорони здоров'я, яка заохочує постачальників медичних послуг складати для пацієнтів режим тренувань і аналізувати фізичну активність в рамках регулярних обстежень.

Заохочувальний приз

Деякі з наших улюблених трендів не потрапили в топ-10, але це не робить їх менш важливими і корисними. Наприклад, тренування на свіжому повітрі займають 17 позицію - це такі заходи, як групові прогулянки, групові заїзди на велосипеді або походи в гори. Як пояснює ACSM, в цьому списку представлені загальні тенденції, тому в ньому можуть бути відсутніми тенденції, характерні для певного регіону.

Обирай до душі: топ-10 фітнес-тенденцій 2019 року

Фото: (unsplash.com)

Тенденції, які можуть здаватися популярними, наприклад, високоефективна жиросжигательная тренування з використанням кардіотренажерів і соге-тренування, вибули з топ-20 в цьому році.

Нагадаємо, відомий лондонський тренер і засновниця спортивної студії Heartcore Fitness (яка, до речі, є улюбленим місцем актриси Кейт Хадсон і герцогині Сассекской Меган Маркл) Джесс Шурінг поділилася порадами, як поліпшити поставу. "Погіршення постави може сприяти безліч неочевидних на перший погляд чинників: неправильне поєднання щоденних процедур, фізична слабкість, малорухливий спосіб життя, хронічні нездужання або просто недостатня поінформованість", — розповідає Шурінг.

Ми також повідомляли, що персональний тренер і дієтолог з Сіднея (Австралія) Камілла Акерберг розповіла про те, як зробити свій прес ідеальним. Для цього потрібно дотримуватися трьох правил.

Також ми писали про те, що експерти назвали найпоширеніші помилки на тренуванні. Якщо ви вважаєте, що трьох днів у тиждень у спортзалі недостатньо і мають намір посилювати тренування, однак після повернення із залу відчуваєте нездужання, можливо, ви робите щось не так.

Відео: РБК-Україна

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся