Заповнили вакансії. Яку роботу пропонують українцям у Литві

Заповнили вакансії. Яку роботу пропонують українцям у Литві Фото: Робота на виробництві (gettyimages.com)

У Литві працевлаштувалися майже 61% зареєстрованих українських біженців. Вони заповнили вакансії, де бракувало працівників, і сплатили до бюджету країни понад 58 млн євро податків.

Ким працюють та скільки заробляють українці у Литві, TRAVEL РБК-Україна повідомили експерти міграційної платформи EWL.

Які зарплати та умови праці в Литві

За даними служби зайнятості Литви, за трудовими договорами в країні працюють 25 600 громадян України, а станом на березень у країні було 42 000 біженців з України. Вони заповнили вакансії, де бракувало працівників.

У Литві українці мають можливість працювати без знання литовської мови на простій фізичній роботі, бо можна спілкуватися російською.

"Литовські роботодавці заохочують українців різними бонусами: преміями, пропонують одно- чи дворазове безкоштовне харчування, житло для працівників безкоштовно. Для порівняння, у Нідерландах на житло слід відкладати 400-500 євро. Хоч середня зарплата у Литві менше за виплати у країнах з більш заможною економікою, але грошові заохочення з боку і роботодавців і держави дозволяють українцям заробити більше", – розповідає директор міжнародної рекрутації EWL Марцін Колодзейчик.

Мінімальна зарплата у Литві - 840 євро брутто (34 тис. грн), середня – 1666 євро брутто (67,3 тис. грн).

Заповнили вакансії. Яку роботу пропонують українцям у Литві

Фото: Робота в готельній сфері (gettyimages.com)

На якій роботі можуть працювати українці у Литві: популярні вакансії

Найбільше вакансій у сфері послуг, готельному бізнесі, виробництві, будівництві, а також оптової та роздрібної торгівлі.

Громадянам України у Литві пропонують такі вакансії:

  • виготовлення проводів та кабелів на заводах переважно для підприємств автомобільної галузі. Зарплата – від 750 євро нетто (30,2 тис. грн). З урахуванням премій та бонусів, в середньому зарплата може сягати 1000 - 1300 євро нетто (40,3-52,5 тис. грн);
  • робота на м’ясних підприємствах (нарізка, упакування, маркуванням м’ясних виробів). Зарплата – 680-850 євро (27,5-34,3 тис. грн);
  • сезонні роботи, наприклад, у сфері обслуговування: помічником кухаря із зарплатою від 800 євро нетто (32,3 тис. грн), у пральнях із зарплатою 700 євро нетто (28,3 тис. грн) або на висаджуванні дерев із зарплатою 1700 євро (68,7 тис .грн).
  • кухарі потрібні незалежно від сезону. Зарплату пропонують 1100-1500 євро (44,4 -60,6 тис. грн). Така робота вимагає навичок і знання мови.

Які пільги українські біженці отримують у Литві

Статус тимчасового захисту у Литві дає право на освіту, медичне страхування та постійне проживання терміном на 1 рік із можливим продовженням до 3 років, доступ до ринку праці, соціальну допомогу.

Заповнили вакансії. Яку роботу пропонують українцям у Литві

Фото: Центр для українців у Литві (gettyimages.com)

Держава виплачує одноразову допомогу 300 євро, та видає картки на купівлю харчування на 80 євро на місяць.

"На даний момент навіть ті громадяни України, які останній рік перебували в інших країнах ЄС під їхнім захистом (наприклад, у Чехії або Німеччині) можуть отримати тимчасовий захист в Литві", – розповідає керівниця відділу легалізації Марія Кузенко.

Знання литовської мови знадобиться для працевлаштування на висококваліфіковану роботу. Це важливо для українців, які хочуть працювати в Литві за фахом, зауважує Марцін Колодзейчик.

Нагадаємо, ми писали, як ставляться жителі Литви до українців через рік війни.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.