Пропуск на кордоні. Скільком людям щодня відмовляють у виїзді з України

Пропуск на кордоні. Скільком людям щодня відмовляють у виїзді з України Фото: Контроль на польському кордоні (Getty Images)

Щодня протягом доби співробітники прикордонної служби відмовляють у перетині кордону близько 150 особам. Це в основному чоловіки призовного віку (18-60 років).

Про це йде мова у матеріалі "Черги на КПП. Як виїхати за кордон без затримок і проблем".

Відмова у виїзді. Що треба для перетину кордону

Жінкам та дітям, щоб виїхати за кордон, потрібно мати з собою паспортні документи, дітям можна виїздити зі свідоцтвами про народження, нагадує у коментарі РБК-Україна речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Він найперше радить прочитати правила і для з'ясувати, під яку категорію ви підпадаєте, і мати відповідні для перетину кордону документи. При цьому виїхати за "внутрішнім паспортом" також можна, але для цього мають бути певні обставини, нагадує представник відомства.

"Така норма ще діє, але ми й раніше наголошували, щоб за можливості люди робили собі закордонні паспорти, бо саме закордонний паспорт може стати тим документом, який буде необхідний під час перебування за кордоном, а не "внутрішній" паспорт", – каже речник ДПСУ.

Співробітники прикордонної служби випустять українців за "внутрішнім паспортом", якщо люди рятуються від війни. Існують відповідні домовленості з сусідніми державами.

"А якщо людина виїхала, повернулася і знову виїжджає із внутрішнім паспортом – тільки якщо будуть підстави й розуміння, чому вона так діє. Таку людину можуть висадити на кордоні", – попереджає Андрій Демченко.

За його словами, на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну певні особи із західних регіонів, де не було бойових дій, намагалися перетнути кордон за внутрішнім паспортом по кілька разів.

"Якщо людина, умовно з Києва, поїде за кордон із внутрішнім паспортом, то її можуть не лише не випустити, але й треба розглядати можливість, що й не впустять в іншу країну", – попереджає він.

За словами Андрія Демченка, для уникнення проблем на кордоні потрібно мати з собою належні документи на автомобіль, бо оформлюються не тільки пасажири, а й сам транспортний засіб. Бо є ті, хто або забуває необхідні документи, або бере авто у знайомих і не оформлює відповідні дозволи. Такі автомобілі на кордоні не пропускають, додає речник Держприкордонслужби.

Раніше юрист дав поради, як повернутися в Україну та не втратити тимчасовий захист ЄС.

Також стало відомо, що таке база "Шлях" та як по ній випускають чоловіків за кордон легально.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.