Палац Терещенків та стара Дарниця. Три цікавих музейних відкриття, які планують в Україні

Палац Терещенків та стара Дарниця. Три цікавих музейних відкриття, які планують в Україні Фото: Палац Терещенків у селі Червоне (uk.wikipedia.org)

Попри складні часи через російське вторгнення в Україні все ж відкриваються музеї. Зокрема, планується відкриття музейного комплексу сучасного мистецтва Івара Марчука у Києві, музей лісу на Дарниці та музей авіабудування - у відомому маєтку Терещенків у Житомирській області.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Discover.ua.

Музей авіабудування в маєтку Терещенків

Відомий цукровий магнат Федір Терещенко був поціновувачем авіабудування. Терещенки збудували у селі Червоне один із перших у тодішній Російській імперії авіаційний завод. Це наважився зробити Федір Федорович, колишній студент Київської політехніки, 1909 року. Тут збирали моделі літаків за назвою Терещенко-1, Терещенко-2 – фактично розробили сім моделей літаків.

У селі Червоне він навіть побудував авіамайстерні та аеродром, де працювала одна з перших жінок випробовувачок літаків – Любов Голанчикова.

"Музей хочуть відкрити нащадки родини в фамільному неоготичному палаці 1860-х років", – йдеться у повідомленні.

Фундація спадщини Терещенків розраховує на підтримку меценатів, зацікавлених у створенні музею авіабудування фахівців та залучення грантів. Зауважимо, сам маєток Грохольських-Терещенків роками перебуває у незадовільному стані й гостро потребує реставраційних робіт.

Палац Терещенків та стара Дарниця. Три цікавих музейних відкриття, які планують в Україні

Фото: Палац Терещенків у селі Червоне на Житомирщині потребує реставрації (wikipedia.org)

Читайте також: Врятувати історію. Гід-історик перетворює маєток на Житомирщині на туристичну родзинку

Музей лісу на Дарниці в Києві

На лівому березі Києва до сьогодні збереглося близько 10 або більше будівель, споруджених до 1917 року. Однією з них є дерев’яна Контора лісництва зведена у 1903 році. З 1917 року садиба знаходиться у власності Дарницького лісопаркового господарства, яке нещодавно анонсувало створення в ній Музею лісу.

"Наповнити його планують тематичними експонатами: старовинними інструментами та документами, зокрема тими, що були знайдені в будівлі й датуються 1879 та 1904 роками. А зовні можна буде помилуватися деревами, яким понад століття", – пише видання.

Музей сучасного мистецтва Івана Марчука в Києві

Іван Марчук – один з легендарних сучасних художників України. У 2007 році він потрапив до рейтингу "100 геніїв сучасності" британського видання The Daily Telegraph. Відкрити музей присвячений життю і творчості митця планують у колишній будівлі посольства США в Шевченківському районі столиці.

Проєкт концепції сам пан Марчук опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Палац Терещенків та стара Дарниця. Три цікавих музейних відкриття, які планують в Україні

Фото: Проєкт музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука (facebook.com/100050467540958)

Тим часом над створенням такого музею працюють також в Каневі та Ланівцях на Тернопільщині, повідомляє Discover.ua.

Читайте також: "Ми відновлюємо пам'ять". Як франківчанка зберігає історію, реставруючи старовинні двері

Сприяти у відкритті музею Івана Марчука у 2005 році обіцяв ще тодішній президент Віктор Ющенко. У Києві під майбутній музей заклали капсулу, презентували кілька проєктів. Врешті у 2021 році мер Києва заявив, що під створення музею нарешті знайшлося приміщення.

Також цієї весни люди прагнуть відпочивати на природі. Попит на квіткові тури повернувся до рівня 2021 року. Пропонуємо почитати про найяскравіші квіткові локації для весняної мандрівки.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.