Особливі вогні. У Празі можна буде побачити унікальну різдвяну традицію

Особливі вогні. У Празі можна буде побачити унікальну різдвяну традицію Фото: Запалення ліхтарів у Празі (gettyimages.com)

Жителі та гості Праги незабаром можуть побачити стародавню традицію ручного запалення ліхтарів на Карловому мосту та Крижовницькій площі напередодні Різдва.

Ліхтарники виконуватимуть свою унікальну роботу у автентичній формі, розповідає РБК-Україна з посиланням на proukrainu.blesk.cz.

У Празі незабаром можна буде стати свідками запалення газових ліхтарів під час Адвенту. Ліхтарники робитимуть це вручну за допомогою довгої бамбукової жердини, як і два століття тому. Загалом на Карловому мосту та Крижовницькій площі запалюватимуть 46 газових світильників одночасно із включенням електричного освітлення на вулицях міста.

Карловий міст у чеській столиці є єдиним мостом у світі, який має газові ліхтарі. Під час екскурсій розкажуть про історію такого освітлення. Побачити втілення традиції можна буде упродовж із 3 до 23 грудня, приблизно о 16.05 – 16.15. Вхід вільний.

Ліхтарник починатиме роботу на Крижовницькій площі поряд із костелом святого Франциска Ассізького, а потім переходитиме до Карлового мосту. Спершу майстер запалюватиме ліхтарі з правого боку мосту, в кінці розвернеться і продовжить роботу в бік Старого міста. Завершиться маршрут запаленням решти ліхтарів на площі.

Особливі вогні. У Празі можна буде побачити унікальну різдвяну традиціюФото: Ручне запалення газових ліхтарів (gettyimages.com)

Людина, яка виконує традиційне запалення вогнів, буде одягнена в мундир ліхтарника Празького муніципального газового заводу кінця 19 століття. Це чорний вовняний піджак із латунними гудзиками та значком-ліхтариком "Прага", червона накидка. Жердина ліхтарника завдовжки 2,3 м, зі сталевим гачком на кінці.

У Празі газове освітлення почали використовувати для освітлення громадських місць із 1847 року. Тоді такі ліхтарі світили у парках, садах, набережних і на островах. Ще в 1940 році празькі вулиці та площі освітлювали понад 9000 газових ліхтарів. У 1985 році на Градчанській площі та Лоретанській вулиці останні стовпи перевели на електрику.

Нагадаємо, ми писали, як спланувати поїздку на різдвяні ярмарки в Європі. Відвідування таких подій вже давно стало традицією для безлічі туристів.

Також ми розповідали про найкращі різдвяні ярмарки Європи, які варто відвідати. Зокрема, у Німеччині, Австрії та Франції.