Не зберігайте ці продукти в холодильнику: яку їжу псує холод
Зберігання продуктів у холодильнику є необхідним для багатьох з них, проте існує чимало видыв їжі, для яких холодні умови можуть призвести до втрати смаку, текстури та корисних властивостей.
РБК-Україна (проект Styler) розглядає основні групи продуктів, які не варто зберігати в холодильнику.
Екзотичні та солодкі фрукти та овочі
Банани та екзотичні фрукти, такі як ананаси, ківі, манго, швидко чорніють у холодильнику і виділяють етилен, що прискорює процес псування сусідніх продуктів. Вони мають зберігатися при кімнатній температурі, що дозволяє зберегти їх смакові якості та товарний вигляд.
Авокадо також не слід поміщати в холодильник, оскільки воно не дозріє за таких умов, а лише потемніє і зіпсується.
Кавун та диня у холодильнику втрачають свої смакові характеристики, аромат і яскравість, тому їх слід зберігати у прохолодному, але не холодному місці. Нарізані шматочки можна зберігати в холодильнику, але не довше ніж 24 години.
Екзотичні фрукти псуються у холоді (фото: Freepik.com)
Овочі з особливими умовами зберігання
Картопля на холоді змінює свій склад: крохмаль перетворюється на цукор, що погіршує смакові властивості та структуру овоча. Оптимальними умовами для зберігання картоплі є темні та сухі місця, такі як комора або підвал.
Цибуля та часник у холодильнику при недостатній циркуляції повітря та підвищеній вологості швидко стають млявими, проростають і починають гнити. Вони повинні зберігатися без доступу світла в паперових пакетах, що забезпечить твердість і якість овочів.
Баклажани швидко псуються при низьких температурах, а на шкірці з'являються темні плями.
Томати втрачають свій яскравий смак і структуру при зберіганні у холодильнику, стаючи борошнистими та безсмачними. Краще зберігати їх при кімнатній температурі.
Томати втрачають смак у холодильнику (фото: Freepik.com)
Зелень, спеції та хліб
Зелень (наприклад, базилік, петрушка, кріп) швидко в'яне і чорніє на холоді. Крім того, ароматні трави вбирають запахи інших продуктів, що анулює їхні корисні властивості. Краще зберігати зелень у мисці з водою при кімнатній температурі.
Хліб у холодильнику миттєво вбирає сторонні запахи, а при підвищеній вологості на ньому може з'явитися пліснява. Холодні умови роблять хліб черствим і безсмаковим. Хлібниця є ідеальним місцем для зберігання, оскільки вона допомагає підтримувати м'якість і свіжість випічки.
Хліб краще зберігати у хлібниці (фото: Freepik.com)
Продукти з високою жирністю та мед
Мед втрачає свої корисні властивості, смак і текстуру при зберіганні в холоді. Він швидко кристалізується і стає густим. Оптимальне місце для меду - сухе і темне місце при кімнатній температурі.
Оливкова олія в холодильнику втрачає свої корисні властивості: з'являється гіркота та білий осад. Зберігати олію краще в темному і прохолодному місці.
Шоколад при низьких температурах покривається білим нальотом і втрачає свій естетичний вигляд і смакові властивості. Зберігати шоколад слід у прохолодному сухому місці, уникаючи холодильника, якщо він не тане від спеки.
Мед на холоді втрачає корисні властивості (фото: Freepik.com)
Інші продукти
Ягоди варто споживати якнайшвидше після збору або купівлі, оскільки вони мають дуже короткий термін зберігання. У холодильнику вони можуть втратити свою текстуру та смак. Якщо ви хочете зберегти ягоди довше, їх краще заморозити.
Консерви та кетчуп не потребують зберігання в холодильнику, якщо вони ще не відкриті. Більшість із них містить консерванти, що дозволяють зберігати їх при кімнатній температурі.
Горіхи та сухофрукти також не варто зберігати в холодильнику, оскільки вони втрачають свою структуру і корисні властивості. Оптимальні умови для них - сухе і прохолодне місце, де вони залишаться свіжими довгий час.
Раніше ми писали, яким чином розставити продукти у холодильнику, щоб вони були свіжими подовше.
Читайте також, як треба зберігати мед, щоб він був довго корисним.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сайти та видання Virtual College, Matrha Stewart, Good Housekeeping.