ua en ru

Топ-5 найпоширеніших забобонів, в які краще перестати вірити

Топ-5 найпоширеніших забобонів, в які краще перестати вірити В які забобони вірять українці сьогодні (фото: Freepik)

Багато людей звичайно дивляться у дзеркало, коли щось забувають, чи сидять перед дорогою, часто обходячи кути столу. Ці дії, зафіксовані у нашому повсякденному житті, мають коріння в народних віруваннях і забобонах, які здавна передавалися від покоління до покоління.

РБК-Україна (проект Styler) зібрало топ-5 найпопулярніших забобонів, в які вірять українці сьогодні.

Ввечері не можна виносити з дому сміття

Наші предки вважали, що ввечері, коли стає темно, можна стати жертвою негативної енергії. Тому вони уникали важливих справ та виносити сміття в цей час. Вони вважали, що ввечері прокидається нечиста сила, яка може принести нещастя.

Ця віра ґрунтувалася на тому, що вечір пов'язаний із потойбічним світом, і будь-які дії в цей час можуть залучити негативну енергію. Тому, щоб захистити себе, люди навіть закривали вікна і двері на ніч.

Не свистіти у хаті, бо не буде грошей

В народних переказах свист у хаті часто асоціюється з нещастям та негативом. Багато хто вірить, що свист може привабити нечисту силу, яка принесе лихо.

Таке переконання базується на ідеї, що свист - це не природний звук, а тому він пов'язаний із потойбічним світом. В традиційній культурі свист часто вважається ритуальною дією, яка може залучити демонічні сили.

Не можна передавати речей через поріг

Також наші предки приділяли велике значення порозі у своїй культурі, вважаючи його не лише межею між світами, а й місцем зв'язку між реальністю та потойбічним.

Традиційно, поріг вважався особливим місцем, де не лише обмінювалися речами, але і встановлювали контакт з духовним світом через лікувально-магічні ритуали. Навіть сьогодні можна зустріти старі хати з порогами, які треба переступати, оскільки сидіння на порозі завжди вважалося неприпустимим.

Не можна дивитися у розбите дзеркало

В народних віруваннях стверджувалося, що розбите дзеркало стає своєрідним порталом до іншого світу. Тому вважалося, що подивитися в нього означає залучити негативні сили, які можуть принести нещастя.

Легенди розказують, що той, хто подивиться у розбите дзеркало, ризикує бути переслідуваним невдачами протягом семи років, оскільки розбите та пошкоджене вважалося носієм негативної енергії.

Не можна облизувати ножа

У минулому люди вірили, що облизування ножа може зробити людину "гострою на язик", тобто призвести до конфліктів в майбутньому. Експерти вважають, що це вірування виникло через аналогію з гострим предметом, який може призвести до ушкоджень. Щоб уникнути цього ризику, дорослі просили дітей не облизувати ніж.

У забобонах ніж завжди мав свої магічні властивості. Люди думали, що він може захистити від поганих речей і навіть клали його у ліжечка дітей, щоб захистити.