ua en ru

Союзники серця та гострого зору. Ці "плоди миру" потрібно обов'язково їсти людям після 65 років

Союзники серця та гострого зору. Ці "плоди миру" потрібно обов'язково їсти людям після 65 років Фото: Персики дуже корисні для людей похилого віку (freepik.com)

Персики століттями вважалися у Китаї символом щастя та довголіття. Досі урочисто відзначається період цвітіння дерев, на яких вони ростуть, а їх квіти сповіщають про цноту і родючість. До того ж вони дуже корисні для здоров'я.

Ці фрукти коштують недорого, легко доступні, до того ж вони чудово поєднуються з багатьма солодкими та солоними стравами та показані людям похилого віку, розповіли у виданні Przyslijprzepis.

Чим корисні персики

Ці плоди можуть запропонувати набагато більше, ніж просто смачну м'якоть, що освіжає - вони містять багато поживних речовин і мінералів, тому їх вживання приносить нам багато користі для здоров'я.

Свіжі персики низькокалорійні (у них близько 40 ккал на 100 грамів, тобто 1 штука дає близько 33,5 ккал) і багаті на цінні харчові волокна, що сприяє підтримці здорової маси тіла і позитивно впливає на роботу нашого кишечника.

Споживання фруктів, що містять їх у великій кількості, допомагає захистити нас від серцево-судинних захворювань. Ось чому їх варто вживати, особливо після 65 років, коли зростає ризик проблем із серцем.

З усіх мінералів вони містять найбільше калію. Завдяки цьому дуже благотворно впливають на наш водно-електролітний баланс та роботу серця.

Ці соковиті фрукти містять багато вітамінів, і насамперед бета-каротин (тобто провітамін А) та вітамін С. Це робить вживання персиків корисним для нашого зору, допомагає зберегти приємний "персиковий" колір шкіри та її молодий вигляд. Цей фрукт зміцнює природний імунітет і захищає нас від вільних радикалів.

Вітаміни групи В, яких також багато в персиках, допомагають знизити напругу та стрес, надають заспокійливу та розслаблюючу дію, тому після важкого дня з'їсти пару-трійку солодких персиків буде чудовою ідеєю.

Крім того, ніацитин, який також присутній у стиглих персиках забезпечує вироблення серотоніну (гормону щастя). Недарма угорці називають персики "плодами миру".

Що потрібно знати про персики

Завдяки високому вмісту води (90%) свіжі персики мають сечогінну дію та сприяють очищенню організму від токсинів. Їх споживання також рекомендується людям, які борються із ревматичними захворюваннями. У "плодах миру" немає жиру та натрію, що є перевагою для людей з гіпертонією та підвищеним рівнем холестерину.

Ці фрукти є цінним джерелом поліфенолів, тобто сполук, що класифікуються як сильні антиоксиданти.

Завдяки цьому вживання свіжих персиків знижує ризик окислювального стресу.

Щоб забезпечити дорослій людині необхідну кількість поліфенолів, потрібно щодня з'їдати по 2 великі персики. Що важливо, ці смачні плоди найкраще їсти зі шкіркою, адже саме в ній міститься найбільше корисних речовин.