ua en ru

Тільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирам

Тільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирам Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці (колаж: Styler)

Укрзалізниця має особливі вагони-салони, які вражають рівнем комфорту. Їх навіть називають п'ятизірковими готелями на рейках, оскільки вони дійсно пропонують пасажирам найкращі умови для подорожі. Втім, якщо раніше їх могли замовити навіть пересічні українці, то зараз ця послуга вже недоступна.

Все про VIP-вагони STYLER РБК-Україна розповіли у прес-службі Укрзалізниці.

Чому зараз VIP-вагони недоступні для замовлення

На балансі залізничної компанії є 12 вагонів-салонів. Кожен з них має інтер'єр, який вражає розкішшю. Якщо ж раніше їх міг замовити будь-який українець, то зараз ця послуга уже недоступна на сайті Укрзалізниці. А фото із інтер'єрами вагонів взагалі прибрали із порталу, втім вони залишились в інтернеті.

"Наразі VIP-вагони залучені для перевезення дипломатичних делегацій, для замовлення - недоступні", - відповіли у прес-службі Укрзалізниці у коментарі для Styler.

Оскільки під час війни УЗ є найкомфортнішим засобом для перевезень делегацій, то скоріш за все поки ці VIP-вагони не будуть доступними для замовлення пересічними громадянами.

Раніше Укрзалізниця повідомляла, що цими вагонами пересувались колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі, президент ФРН Франка-Вальтер Штайнмаєр, речниця Палати представників Ненсі Пелосі та багато інших політиків.

Тільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамБорис Джонсон у VIP-вагоні Укрзалізниці (фото: Укрзалізниця)

Як виглядають VIP-вагони

Усі VIP-вагони мають високий рівень комфорту. Одним із найпопулярніших серед пасажирів був "золотий вагон".

Він оснащений:

  • просторою кухнею з усією необхідною технікою
  • великою вітальнею
  • спальнею із двоспальним ліжком
  • просторим санвузлом

У таких вагонах є спеціальні купе для охорони та службового персоналу. Також залежно від виду вагона, вони можуть вмістити від 5 до 11 пасажирів.

Усі елементи інтер'єру продумані до деталей та доповнюють одне одного. Тут і вишукані люстри, й посуд високої якості, аби пасажири під час поїздки відчували себе максимально комфортно.

Тільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамОсь так виглядає "золотий вагон" (фото: Укрзалізниця)

Скільки коштував проїзд у таких вагонах

Раніше такі вагони курсували за маршрутом Київ - Львів, Одеса - Львів, Одеса - Харків, Київ - Дніпро. Їх потрібно було замовляти щонайменше за 5 днів до поїздки. Для цього потрібно було написати спеціальну заяву.

Вартість поїздки у "золотому вагоні" становила близько 34 тис. грн. В інших коливалася від 16 до 28 тис. грн. На ціну поїздки також впливала відстань перевезення.

Тільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамТільки для обраних. Як виглядають VIP-вагони Укрзалізниці, які недоступні звичайним пасажирамОсь так виглядають VIP-вагони (фото: Укрзалізниця)