ua en ru

Полярники зі станції "Вернадського" показали рідкісні антарктичні гриби. Такого ви ще не бачили

Полярники зі станції "Вернадського" показали рідкісні антарктичні гриби. Такого ви ще не бачили Що росте на станції "Вернадського" (колаж: РБК-Україна)

Полярники зі станції "Академік Вернадський" показали дуже рідкісне явище - антарктичні гриби. Вони ростуть не кожного року, можуть бути токсичними, але мають неймовірний вигляд.

Як повідомляє РБК-Україна (проект Styler), рідкісні гриби показали на сторінці станції "Вернадського" у Facebook.

"В суворій та білій Антарктиці після дощів ростуть справжнісінькі гриби! І це не якісь там плісняви, а такі, як в українських лісах, - з шапинками та ніжками", - розповіли полярники.

На зображенні може бути: гриб

На зображенні може бути: гриб

Рідкісні гриби (фото: facebook.com/AntarcticCenter)

Вони також додали, що в Антарктиці зустрічається приблизно 20 видів шапинкових грибів. Деякі схожі на лисички, адже мають більш темні ніжки, а є й такі, що сході на маленькі опеньки.

"Вони зустрічаються на куртинах мохів, у товщі яких розвивається їхня мікориза. Полюбляють захищені умови на товстих мохових банках чи луговинах килимкових мохів", - пояснили полярники.

"Чи їстівні антарктичні гриби? О, з ними треба бути обережними. Адже докладні дослідження одного з видів показали, що він може бути дуже токсичним. Більшість же грибів взагалі лишаються недослідженими", - додали вони.

На зображенні може бути: гриб-дощовик та гриб

На зображенні може бути: гриб та гриб-дощовик

Гриби на станції "Вернадського" (фото: facebook.com/AntarcticCenter)

Також на станції "Вернадського" розповіли, що деякі з антарктичних грибів, які усе ж можуть бути їстівними, навряд чи вдасться спробувати, адже їх не вистачить на повноцінну страву. Такі "мешканці" Антарктики - дуже рідкісні, вони з'являються не щороку.

На зображенні може бути: гриб, гриб-дощовик та трава

Антарктичні гриби (фото: facebook.com/AntarcticCenter)

"На фото - гриби омфаліни на мисі Перес. Їхній розмір в середньому - 2 см у висоту та 1,5 см - ширина шапинки. Дякуємо за ці чудові світлини біологу 28-ї УАЕ Сергію Глотову, а за цікаву інформацію - очільнику відділу біології та екології НАНЦ Івану Парнікозі", - резюмується в дописі.