Ось цих вітамінів найбільше бракує підліткам: чим це небезпечно
Брак вітамінів у підлітків може порушити темпи розвитку організму та призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Здебільшого причина таких дефіцитів криється у неправильному харчуванні.
Про те, які яких вітамінів найчастіше бракує підліткам і чим це небезпечно, розповіла нутриціолог Наталя Дев‘яткова на своїй сторінці в Instagram.
Яких вітамінів найчастіше не вистачає підліткам
"Нижче наведені дефіцити найчастіше зустрічаються у підлітків, особливо тих, хто має зайву вагу. При неправильному незбалансованому харчуванні дитина кожен день не отримує потрібні для організму вітаміни та мінерали. Тому - будьте відповідальні", - радить експертка.
Вітамін D
Цей вітамін важливий для "будівельної" функції організму. А також для підвищення імунітету та нормалізації роботи гормональної системи.
Зараз через гаджети і навчання онлайн більшість дітей проводить час вдома, майже не виходячи на вулицю. На жаль, географічне розташування України не може забезпечити нам норму вітаміну D навіть влітку.
Підлітки з зайвою вагою, мають на 50% гірший рівень цього вітаміну, ніж їхні однолітки, чия вага є в нормі. Вітамін D любить ховатися в жирових запасах.
Вітамін С
Також дуже важливий, бо бере участь у синтезі колагену зубів, кісток та капілярів, має протизапальну та алергічну дію. Бере участь у синтезі глюкози та допомагає залізу засвоюватися в організмі.
Діти, що не вживають овочі та фрукти, мають проблеми з дефіцитом вітаміну С. І банальна аскорбінка тут не врятує.
Вітамін А
Потрібен для імунітету й гормональної системи як дівчат, так і хлопців. Забезпечує захист слизових оболонок. Впливає на якість шкіри та загоювання ран.
Підлітки, що мають дефіцит вітамін А, часто хворіють, мають проблеми зі шкірою (акне, висипки, прищі). У дівчат знижується рівень прогестерону.
Група вітамінів В
Ці вітаміни відповідають за нервовий стан підлітка і відіграють важливу роль у зростанні організму. Також мають зв'язок з анеміями. При великих дефіцитах у дитини можуть бути судоми і поколювання у руках і ногах.
При дефіцитах може бути втома, депресія, м'язові болі. Сухість та тріщини шкіри у кутках губ, шкірні висипи, безсоння та уповільнення росту.
Виявити брак вітамінів можна за допомогою аналізів. Із результатами слід звернутися до лікаря і підібрати оптимальний варіант, як покрити дефіцит у кожному конкретному випадку.
Раніше ми розповідали про 5 найпоширеніших міфів про вітамін D, в які вірить майже кожен українець.
Читайте також про те, які продукти треба їсти у лютому, аби збагатись вітамінами.