ua en ru

Ось чому колишні насправді повертаються: про таку правду важко чути

Ось чому колишні насправді повертаються: про таку правду важко чути Чому колишні повертаються (фото: freepik)

Ситуація, коли колишні партнери нагадують про себе тим, чи іншим чином, знайома багатьом, кому довелося мати стосунки. Але не варто тішити себе надією, що він чи вона дійсно хоче повернутися у ваше життя, і що то – справжнє кохання, адже усьому виною... хімія.

Про це говорить психолог Тетяна Гнатюк в Instagram.

Чому вони повертаються?

За словами експертки, причина в тому, що в мозку відбувається активність у великій ділянці, яка відповідає за залежність. У цей момент партнер відчуває підвищений рівень дофаміну та нейромедіатора норадреналіну, а вони відповідають за стрес і бажання просити про допомогу.

"І коли норадреналіну забагато – партнер відчуває тривожність та безсоння і, звичайно, думає, що причина цього – це ваша відсутність у його/її житті. Перебуваючи в таких процесах, партнер готовий на все, щоб повернути вас", – пише психолог.

До цього прекрасного біохімічного букету додається ще рівень пристрасті і почуття невизначеності в стосунках, який штовхає спробувати ще раз, що й змушує швидше пробачити будь-що партнерові.

"Коли партнер бажає відновити стосунки, навіть які були не найкращі, то це є страх самотності, і не більше", – додала Тетяна Гнатюк.

Психолог дала цікаві назви діям колишніх партнерів:

  • Гостинг – це коли партнер пропадає без причини.
  • Бредкрамбінг – постійне нагадування про себе грайливими повідомленнями без наміру про серйозні стосунки.
  • Бенчинг – тримання потенційного партнера на лаві запасних.
  • Орбітинг – стеження за колишніми в соціальних мережах.
  • Зомбінг – коли ви наче забули партнера, та він/вона несподівано з'являється знову.