ua en ru

Ніколи не запивайте вечерю цим популярним напоєм. Наслідки можуть бути плачевними

Ніколи не запивайте вечерю цим популярним напоєм. Наслідки можуть бути плачевними Які напої не можна пити після вечері (freepik.com)

Газовані напої, особливо охолоджені, для багатьох людей майже природний вибір на вечерю, особливо у спекотну погоду. Тим часом багато досліджень повідомляють, що вони приносять більше шкоди, ніж користі. Крім того, що вони перенасичені цукром, вони можуть призводити до недостатнього засвоєння цінних мінералів з їжі.

Про це повідомляє польське видання Przyslijprzepis.

Чому вечерю не можна запивати кока-колою

Темні газовані напої, особливо кола, містять фосфорну кислоту. Коли ви п'єте такий напій під час їжі, у вашому організмі фосфорна кислота зв'язується з магнієм, перешкоджаючи його засвоєнню. Відмінним джерелом магнію є гречка, риба, вівсянка, шпинат, молоко, яйця, сир та какао.

Коли ви запиваєте страви з цими важливими інгредієнтами кока-колою, ви створюєте бар'єр з фосфату магнію для подальшого проникнення в організм.

Засвоєнню магнію перешкоджають також фруктові соки та продукти з насиченими жирними кислотами (переважно м'ясо та ковбаси) або багаті на кальцій (сичужні та плавлені сири, капуста, пекінська капуста, варена броколі).

Тому обід найкраще запивати простою водою, або почекати півгодини - годину після їдb і тільки потім пити. Будь-які напої, які ви п'єте під час вечері, можуть розбавляти шлунковий сік, уповільнюючи травлення.

Чому магній такий важливий

Магній важливий для організму з багатьох причин. Елемент бере участь у кількох сотнях процесів, пов'язаних із правильним функціонуванням. Його недолік призводить не тільки до посмикування повік, а й до:

  • проблеми з концентрацією
  • зниження імунітету
  • прискорене серцебиття та біль
  • поколювання та судоми в м'язах
  • почуття тривоги
  • порушення зору
  • погіршення фізичного стану
  • слабкість волосся та нігтів
  • і навіть головний біль.

Чи шкідливі газовані напої?

Дослідження JAMA Internal Medicine 2019 показало, що всього 1-2 чашки газованих напоїв на день можуть збільшити ризик серцево-судинних захворювань та проблем із травленням.

Дослідження проводилося на групі із 451 743 осіб. У звіті також підтверджується, що підсолоджувачі без цукру також можуть пошкодити підшлункову залозу і погіршити самопочуття людей, які борються з діабетом.

Напої аля кола також є цукровою бомбою. Одна банка солодкого напою (близько 330 мл) може містити 3-8 чайних ложок цукру. Для порівняння, рекомендована ВООЗ добова доза становить максимум 10-12 чайних ложок. Одна банка напою покриває до 2/3 добової потреби цукру.

Газовані напої також призводять до здуття живота і посилюють кислотний рефлюкс, печію, дратують кишечник і можуть викликати інші проблеми з системою травлення, особливо якщо у вас чутливий шлунок.