ua en ru

Найкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюми

Найкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюми Чому Олена Зеленська часто ходить у костюмах (фото: facebook.com/olenazelenska official)

Образи першої леді України Олени Зеленської українці часто обговорюють. І частіше хвалять, але іноді й лають. На різних заходах дружина президента рідко буває у сукнях та навіть спідницях, виняток - вишиванки. І найбільше Зеленська віддає перевагу брючним костюмам.

Хто займається гардеробом Олени Зеленської, і чому перша леді найчастіше ходить у строгих костюмах – читайте у Styler нижче.

Хто займається гардеробом першої леді

Стилістка Олени Зеленської – засновниця українського бренду Gunia Project Наталія Каменська. З першої леді вони співпрацюють уже два роки й для гардеробу дружини президента стиліст використовує здебільшого українські бренди – Litkovska, Gasanova, Lake, AMG, COAT by Katya Silchenko.

Як розповіла Наталія Каменська в інтерв'ю для Elle, новий одяг для першої леді шиється лише для важливих поїздок, а все інше – комбінується з того, що є у шафі.

"Коли я вступала на посаду, в Олени Володимирівни був досить маленький гардероб. І я була щиро здивована такою позицією. Ми відмовилися від яскравих кольорів та сміливих експериментів. Тому що насправді, коли я прийшла у команду, я хотіла працювати з формами, конструкціями, кольором, робити цікавіші варіації класичного стилю. Безумовно, війна ці наміри зупинила.Тому ми вибрали лаконічний стиль: зі стриманим кроєм та кольоровою гамою.Але все одно це образ, що підкреслює силу Олени Володимирівни, її розум, інтелігентність, культуру та незалежність Якщо ж ви запитаєте, чи змінився гардероб першої леді, я відповім, що він трохи переформатувався. Мені здається, ми додали більше суконь", - розповіла стилістка.

Найкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюми

Перша леді України Олена Зеленська (фото: instagram.com/olenazelenska_official)

Вона зазначила, що до цього вона не мала досвіду роботи з політиками та персонами високого рівня. Як у дизайнера, у неї не було жодних обмежень, але з першої леді їй довелося багато чого навчитися.

"У кожного свій запит. Звичайно, з Оленою Володимирівною ми також проговорили, який саме одяг допоможе посилювати її діяльність. Я ознайомилася з певними правилами першої леді, але мені також було цікаво спостерігати, як вона дозволяє собі трохи більше", - наголосила дизайнерка.

Чому Олена Зеленська ходить у костюмах

За словами Каменської, для більшості виходів у суспільство та поїздок Олена Зеленська обирає костюми, а з прикрас - брошки. І для цього є певна причина.

"Плаття - це класно, але, на мою думку, зараз костюм краще передає стан української жінки. Це як символ того, що ми зібрані, сильні й завжди готові. А брючний костюм чоловічого крою тим більше надає впевненості. Чому перша леді все частіше з'являється в костюмах? Це послання світу: Україна бореться. До того ж ми намагаємося завжди враховувати й емоційний стан: якщо сьогодні немає настрою на сукню, то ми беремо костюм, який відповідає кольору та фасону", - пояснила стилістка.

Найкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюми

Перша леді України Олена Зеленська (фото: instagram.com/olenazelenska_official)

Вона зазначає, що у нинішніх реаліях часу на підготовку гардероба зазвичай немає, тому доводиться орієнтуватись дуже швидко.

"Раніше до важливих подій ми готувалися заздалегідь. Зараз такої розкоші ми не маємо. Графік на тиждень - це найстабільніше, що у нас є. З особливою увагою я підходжу до вибору брошок", - підкреслює дизайнер.

Вона розповіла, що деякі брошки були розроблені спеціально для першої леді й в колекції також багато брошок. Наразі стилістка намагається максимально підтримувати українських виробників.

Який існує протокол для першої леді

В Україні правила поведінки та дрес-код першої леді не затверджено якимось законодавчим актом. Але є норми та правила, яких Олена Зеленська дотримується.

"Є спільний протокол для якихось заходів та зустрічей. І цей протокол поширюється на всіх членів делегації. Якщо не можна відкривати плечі, лікті чи щиколотки, то цього не можна робити не лише першій леді, а й усім присутнім жінкам. Для перших осіб цей протокол більш строгий, тому що до них привернуто більше уваги. А є загальноприйняті правила етикету, дотримуючись яких, ти в принципі не схибнеш", - зазначає Каменська.

Перед важливими поїздками стилістка завжди уважно вивчає протокол та радиться з експертами з етикету. Якщо є знайомі в тій країні, куди їде перша леді, вона намагається уточнити всі нюанси, щоб не потрапити у халепу.

Найкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюмиНайкраще передає стан української жінки. Стилістка Зеленської розкрила секрет, чому перша леді часто носить костюми

Перша леді України Олена Зеленська (фото: instagram.com/olenazelenska_official)

З початку повномасштабного вторгнення роботу стилістів та візажистів було поставлено на паузу на кілька місяців. Після - комбінували з того, що вже було у гардеробі. Але потім стало відомо, що Олена Зеленська виступить у Конгресі США. прийшлося продумувати образ першої леді України.

За словами стилістки, за час війни гардероб першої леді оновився зовсім небагато - буквально на 10%.