Як зібрати букет на Маковія, щоб в домі цілий рік були радість і багатство
Маковія відзначають 14 серпня. У цей день заведено освячувати букети із достиглих голівок маку, зілля та квітів. Їх називають "маковійками" або "маковійчиками". Правильно зібраний букет здатний захистити дім від нечисті, посприяти щедрому врожаю й принадити радість та багатство.
Про те, як правильно зібрати букет на Маковія, читайте у матеріалі нижче.
Як зібрати букет на Маковія
Обов'язковим та головним атрибутом букета є стиглі головки маку. Здавна мак в українців вважався сильним оберегом. Його використовували у різноманітних обрядах - ним обсипали корів і господу від усього лихого. Він також був захистом від чародійства.
Напередодні Маковія традиційно наші предки збирали букети. Їхній склад міг дуже відрізнятися у кожному регіоні. Головне, щоб основою були квіти, вирощені на рідній землі. Досі експерти радять уникати екзотичних рослин, які не характерні для України.
У букети варто додавати ці квіти і трави:
- достиглі голівки маку
- айстри, чорнобривці та жоржини
- м'яту, базилік і чебрець
- барвінок
- гвоздики
- любисток та полин
- васильки
- петрові батоги
- деревій
Варіанти букетів на Маковія (фото: Facebook/Liliia Matviishyn)
Чим можна збагатити букет
Аби принадити у дім багатство і достаток, у букети можна додавати овочі, які символізують щедрий урожай. Поширеним варіантом є композиції із гронами калини і соняшником. Також можна додати моркву, кукурудзу, боби і навіть кріп.
Символом достатку є колоски жита та пшениці, тому вони теж мають бути у композиції.
Букет варто збагатити квіткою ласкавець. Вона приносить родині мир і благополуччя. А якщо у композиції буде м'ята, то оберігатиме родину від будь-якої напасті й зміцнюватиме здоров'я.
Після освячення потрібно зберігати цей букет аж до весни. Весь цей час він захищатиме оселю та її жителів від усього лихого. А тоді потрібно його спалити.
Раніше ми писали про те, які правильно відзначати Яблучний і Горіховий спас.
Також читайте про всі церковні свята серпня 2023 року.