ua en ru

Як виховати сина справжнім чоловіком і не перегнути: 10 головних правил

Як виховати сина справжнім чоловіком і не перегнути: 10 головних правил Як батькам виховати сина справжнім чоловіком (фото: freepik.com)

Виховувати хлопчика - це не означає бути постійно суворими батьками та муштрувати його, як солдата. Не потрібно робити й інших помилок, які перетворять виховання на ванільно-інстаграмну ніжність. Має бути золота середина, де батьки за потреби проявляють твердість, а за потреби - ніжність.

Які 10 правил допоможуть батькам виховати сина справжнім чоловіком і не перегнути, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).

Будьте прикладом, а не тим, хто тільки повчає

Син копіює батька. Якщо він бачить слабкість, лицемірство чи брехню - слова не мають жодної ваги. Найкраще виховання - це власна поведінка.

Справжній чоловік - це не про постійні заборони

Фрази на кшталт "не плач, ти ж хлопець" травмують. Справжній чоловік не втрачає емоцій, а вміє їх розрізняти, опановувати, правильно з ними поводитися.

Вчіть витримки, а не покорі

Сила - це не сліпе підкорення. Це здатність не тільки тримати удари, але й говорити "ні". Формуйте вміння говорити про межі, повагу до себе. Поясніть, що таке справедливість і коли потрібно бути добрим та поступливим.

Відповідальність - відповідно до віку

Не вимагайте від хлопчика те, що йому недоступно ще за віком. Давайте йому відповідальність поступово, в міру дорослішання. Син має знати, що слово - має вагу, а усі вчинки - мають наслідки.

Не знецінюйте слабкість

Невдача - це не сором. Справжній чоловік не той, хто ніколи не падає. А той, хто завжди підіймається і шукає, як зробити все правильно.

Хваліть не за результат, а за зусилля

Якщо хлопчика хвалити тільки за перемоги, він виросте тривожним або пихатим. Тому варто хвалити й за те, що він доклав зусилля. Саме так формується стійкість і внутрішній фокус.

Говоріть прямо і без маніпуляцій

Хлопчики з ранніх років відчувають фальш. Тому не намагайтеся хитрувати, обманювати, маніпулювати. Якщо ви ображені, то не грайте з ним в гру "вгадай, що не так", кажіть чесно: "мене засмутило, що…"

Дозвольте програвати

Кожна людина має вміти програвати, бо у житті завжди є місце втратам. Тому - не варто постійно підстеляти соломку, бо це не навчить його бути стійким та мужнім. Хлопчик має знати, що програш - це сумно, але не кінець світу, і вміти з цим справлятися.

Навчіть приймати відмову

Спокійне сприйняття відмови у чомусь, слова "ні" - основа зрілості. Хлопчик має розуміти, що не завжди у житті все приходить самостійно. То, хто не вміє чути слово "ні", може стати небезпечним або слабким.

Формуйте повагу до інших

Хлопчики з раннього дитинства сприймають світ так, як ви йому показуєте. Як батько ставиться до матері, до дружини, до жінок навколо - так буде ставитися й син. Тому показуйте йому, що поважати інших - це важливо.