ua ru

Гендиректор Yakaboo потрапив у гучний скандал із "жартом" про покупців-жінок (відео)

Гендиректор Yakaboo потрапив у гучний скандал із "жартом" про покупців-жінок (відео) Директор Yakaboo влип у скандал (колаж РБК-Україна)

Генеральний директор українського видавництва Yakaboo Іван Богдан потрапив у дуже неприємний сексистський скандал. Він спробував пожартувати про жінок, щоправда, це зовсім не вийшло.

Інцидент стався у рамках зустрічі українських популяризаторів читань "Українська книга: після війни, геть від Москви".

Деталі скандалу

У студії Богдан відповідав на запитання, який він – український читач книжок. Він повідомив, що сама суха статистика у відсотках зараз нікому не цікава. І тут директор видавництва з посмішкою вирішив "пожартувати".

Він повідомив, що жінки найчастіше купують книги в Україні, але на гроші чоловіків, які їх заробляють.

"Більше книг купують жінки. Ну як завжди витрачають кошти, які заробляють чоловіки", - заявив Іван Богдан.

Українки закликають нічого не купувати на Yakaboo

Зазначимо, що цей вислів зачепив дуже багатьох українок. У коментарях до відео жінки висловили своє обурення такими сексистськими висловлюваннями Івана Богдана.

Цікаво, як піде бізнес Yakaboo після таких заяв директора видавництва?

Так, деякі жінки вже закликають бойкотувати будь-які покупки у видавництві.

  • Ось вам простий майстер-клас, як обісратися на рівному місці. Більше ніяких покупок у Yakaboo, хай працює інститут репутації!
  • Як маркетологиня відкрию секрет, що без жіночої аудиторії в Україні не проживе жодного бізнесу, навіть шиномонтажу. Тож віддавайте свої гроші туди, де вас поважають, пані.
  • Після того як у 2020 році Yakaboo продавали у собі на платформі книгу "Гамарджоба, панове" і казали, що то не вони, думала, трохи порозумнішало їх керівництво. А ніт. Нова тема. Секзизм. Тепер точно гудбай.
  • Дуже образливо звучити. А здавалося, людина розумна і поважана. Він напевно на роботі ті ж так само цінує жінок. А своїм секретерам-жінкам, певно, він платити мало, бо для чого їм платити, якщо їм все одно чоловіки їх дають гроші!!!
  • Yakaboo для мене помер.. Назавжди..
  • Більше ніяких покупок на Якабу! Ось так обіс*ати більшість жінок-книголюбів, які самі заробляють гроші - рівень зовсім дурної та сексистської людини. Хай працює інститут репутації.

Реакція компанії

Видавництво Yakaboo відреагувало на скандал із її генеральним директором і усунуло Івана Богдана від обов'язків.

"Вчора СЕО Yakaboo Іван Богдан припустився дуже прикрої помилки, невдало висловившись про жінок під час публічної дискусії. Ми впевнені, Іван Богдан не мав на меті нікого образити, оскільки ніколи не мав упереджень в питаннях гендеру та завжди ставився до жінок з повагою. Але його висловлювання не сумісне з цінностями, культурою та поглядами, які сповідує наша Компанія, наші Акціонери, наша Команда", - сказано у повідомленні Yakaboo на Facebook.

Також видавництво перепросило перед усіма клієнтами, почуття яких були зачеплені.

"Цінності – це не папірець на стіні. Вони перевіряються діями і відповідними рішеннями. Повага до наших клієнтів, партнерів, співробітників – є ключовою цінністю компанії. Без винятків", - зазначили у компанії.

"У зв’язку з цим ми ухвалили єдине можливе рішення. Іван Богдан відсторонений від управління компанією.Тимчасово функції СЕО Yakaboo виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла. Від імені Yakaboo приносимо свої вибачення", - резюмували у виданні.