Чи можуть українські студенти біженці безкоштовно навчатися в Британії
Українські студенти, які живуть у Великій Британії можуть вступити в університети та отримувати знання та професію. Але чи можуть вони це зробити безкоштовно, оскільки вимушені жити в чужій країні.
Про це розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram блогерки Ольги Резнікової, яка ділиться у своєму блозі досвідом життя в різних країнах.
Чи можуть українські студенти безоплатно навчатися в університетах Британії
Кожен юний українець, який переїжджає у Британію, звісно, має бажання отримати гарну освіту, яка у майбутньому допоможе відкрити багато можливостей для успішної та високооплачуваної роботи.
Але не кожен має змогу оплачувати навчання в університетах Великої Британії оскільки для іноземців ціни значно вищі, але статус біженця має свої переваги, які дозволяють здобувати знання.
Варто почати з того, що Велика Британія складається з чотирьох королівств:
- Англія
- Уельс
- Шотландія
- Північна Ірландія
В кожному з королівств навчання для громадян платне, а відповідно й для українців. Проте українські переселенці мають змогу платити за навчання, так само як і місцеві студенти, а не як іноземні. Тому виходить, що вартість значно менше.
Скільки коштує навчання на бакалавраті у Великій Британії:
- в Англії максимальна сума оплати за освіту - 9 тисяч 250 фунтів за рік
- в Уельсі ця сума становить 9 тисяч фунтів за рік
- в Північній Ірландії навчання обходиться 4 тисячі 710 фунтів за рік.
Варто зазначити, що магістерські програми мають окремий прайс. Та в Шотландії всі університети для українців по програмі захисту безкоштовні. І до речі, там дуже якісна освіта.
В інших випадках є можливість взяти кредит на навчання. Також потрібно постійно моніторити гранти, тобто, стипендії на навчання. Вони зазвичай анонсуються конкретним університетом в певний період. Тому потрібно тримати руку на пульсі.
Раніше ми розповідали про те, як змінились виплати українським біженцям в Європі у 2024 році.
Також читайте наш матеріал про те, як українцям отримати додаткову грошову допомогу у Польщі, Чехії та інших країнах.