ua en ru

Захист Галущенка вказав на прибутковість "Центренерго" та розбіжності з підозрою

14:38 14.04.2026 Вт
2 хв
Компанія вперше за роки показала прибуток, що може ставити під сумнів версію обвинувачення
Захист Галущенка вказав на прибутковість "Центренерго" та розбіжності з підозрою У справі Германа Галущенка захист ставить під сумнів підозру (фото: Getty Images)

Адвокат Германа Галущенка заявив, що фінансові результати "Центренерго" за 2025 рік свідчать про покращення стану компанії та, за його словами, не узгоджуються з висунутою підозрою.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на коментар адвоката Віталія Свірєпова виданню "Українські новини".

Захист Галущенка звертає увагу на оприлюдені офіційні дані компанії, згідно з якими "Центренерго", 78,3% акцій якого належить державі, завершило 2025 рік із чистим прибутком у 4,64 млрд грн.

Виручка склала 23 млрд грн, рентабельність - 22%. Компанія також повідомила про сплату 2,7 млрд грн податків і зборів, погашення 2 млрд грн боргів минулих періодів та інвестування ще 2 млрд грн власних коштів у відновлення потужностей після російських обстрілів.

Крім того, "Центренерго" заявило про суттєве покращення балансу: власний капітал зріс із мінус 6 млрд грн до плюс 2 млрд грн, що в компанії охарактеризували як фактичний вихід із дефолту.

Водночас адвокат наголосив, що такі показники прямо контрастують із фабулою підозри, в якій його підзахисному закидають вплив на діяльність "Центренерго".

"У підозрі стверджується, що Галущенко разом із Гринчук впливали на роботу компанії. Якщо виходити з оприлюднених результатів, то цей "вплив", навіть в умовах перманентних обстрілів і знищення генерації, призвів до того, що підприємство вперше за багато років стало прибутковим", - зазначив Свірєпов.

Він також додав, що сторона захисту очікує на оприлюднення фінансових результатів іншої державної компанії - "Енергоатому", який фігурує у справі.

"З нетерпінням чекаємо на результати "Енергоатому", де, за версією слідства, нібито відбувалося розкрадання. Переконані, що ці показники також можуть суттєво відрізнятися від викладеної у підозрі картини", - підкреслив адвокат.

Нагадаємо, раніше правоохоронні органи повідомили про підозру низці осіб у справі, пов'язаній із можливим впливом на діяльність державних енергетичних компаній, зокрема "Центренерго" та "Енергоатому".

Водночас сторона захисту наполягає на необґрунтованості звинувачень і вказує на фінансові результати підприємств як на контраргумент.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: