США і Південна Корея запустили новий механізм для стримування ядерних загроз КНДР
Сполучені Штати Америки (США) та Південна Корея провели першу зустріч консультативної групи для обговорення механізму захисту союзників та стримування ракетно-ядерних загроз з боку Північної Кореї.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на NHK.
Установче засідання Консультативної групи з ядерної енергії відбулося у Сеулі у вівторок. Група була створена для обговорення питань обміну інформацією щодо розміщення американської ядерної зброї.
Після зустрічі перший заступник радника з національної безпеки Південної Кореї Кім Те Хе заявив, що у разі ядерної атаки, вчиненої КНДР, Штати швидко здійснять "нищівні та рішучі дії, які покладуть край північнокорейському лідерству".
Своєю чергою координатор Ради національної безпеки США у справах Індо-Тихоокеанського регіону Курт Кемпбелл на прес-конференцію зазначив, що американський атомний підводний човен знаходиться в порту Пусан у Південній Кореї.
Він припустив, що візит корабля був спрямований на демонстрацію того, що "засоби ядерного стримування США залишаються сильними, стійкими та надійними".
У Міноборони Південної Кореї підтвердили у вівторок прибуття в Пусан американського атомного підводного човна, здатного нести балістичні ракети з ядерними боєголовками. У відомстві додали, що це був перший візит до Південної Кореї субмарини США такого типу приблизно за 40 років.
Американський атомний підводний човен в Південній Кореї
Прибуття підводного човна до порту стало частиною зобов'язань, викладених у Вашингтонській декларації, погодженої президентом США Джо Байденом та його південнокорейським колегою Юн Сук Елем на квітневому саміті.
Як зазначається у матеріалі, це є частиною зусиль Штатів та Південної Кореї щодо стримування ракетно-ядерних амбіцій КНДР.
Нагадаємо, що 12 липня КНДР запустила балістичну ракету у бік Японського моря, а через день повторила випробування.
США та Південна Корея провели навчання зі стратегічним бомбардувальником 14 липня у відповідь на запуск КНДР балістичних ракет.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.