ua en ru

Пригожин маніпулює на темі "взяття Соледару", щоб підняти свій політичний авторитет, - ISW

Пригожин маніпулює на темі "взяття Соледару", щоб підняти свій політичний авторитет, - ISW Фото: Євген Пригожин, засновник ПВК Вагнера (Getty Images)

Засновник та куратор ПВК "Вагнер" Євген Пригожин продовжує маніпулювати на темі "взяття Соледару", щоб підняти свій авторитет та відрізнити своїх військових від інших окупантів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що 14 січня Пригожин опублікував кадри, які, за його словами, були зняті в Соледарі, пропагуючи роль "Вагнера" у боях за місто.

"Пригожин представив командира групи "Вагнера", який керував боями за населений пункт, і вихваляв можливості Вагнера порівняно зі звичайними російськими військовими. Він заявив, що група Вагнера досягла успіху завдяки своєму багатому досвіду, своїй незалежності, своїй ефективній військовій техніці та найкращій системі управління", - пишуть аналітики.

В ISW зазначають, що такі дії Пригожина направлені на те, щоб відрізнити ПВК "Вагнера" від інших російських окупантів, та посилити свій політичний авторитет.

Ключові висновки

  • 14 січня російські війська завдали дві хвилі ракетних ударів по критично важливій інфраструктурі України.
  • Кремль продовжує неправдиво стверджувати, що Україна становить загрозу існуванню Росії, щоб відхилити українські пропозиції щодо мирного саміту та зберегти вихідні максималістські цілі Путіна.
  • Кремль продовжує використовувати давні неправдиві наративи про те, що український уряд пригнічує релігійні свободи, як моральне виправдання своєї відмови вести переговори з Україною та, ймовірно, в надії налаштувати міжнародну громадську думку проти України.
  • Власник "Вагнера" Євген Пригожин продовжував використовувати роль "Групи Вагнера" у захопленні Соледару, щоб підняти свій політичний авторитет і опосередковано критикувати звичайну російську армію.
  • Російські війська продовжували обмежені контратаки на лінії Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжували наступальні дії в районі Соледару, а також у районі Бахмута та Авдіївки. Українські сили навряд чи втримають позиції в самому населеному пункті Соледар.
  • Російські війська продовжували оборону та зміцнювали передові позиції на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонській області.
  • Західні офіційні особи все частіше приєднуються до української влади в попередженнях про те, що Росія готується до неминучої другої хвилі мобілізації.
  • Російська окупаційна влада в Херсоні продовжувала заходи з примусового переселення жителів до Росії.
  • Напади українських партизанів продовжують заважати зусиллям російського тилу.