ua en ru

Нова політсила з Гетманцевим випередила "Слугу Народу": за кого готові голосувати українці

13:11 26.03.2026 Чт
2 хв
Соціологи зафіксували зміну лідерів у вподобаннях українців: партія влади втрачає першість на користь "господарників"
Нова політсила з Гетманцевим випередила "Слугу Народу": за кого готові голосувати українці Соціологи зафіксували зміну лідерів у списку електоральних фаворитів (фото: РБК-Україна)

Соціологи зафіксували зміну лідерів у політичному рейтингу України. Зокрема новий проєкт за участі Данила Гетманцева, Віталія Кіма та Ігоря Терехова вперше випередив "Слугу Народу".

Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані дослідження соціологічної компанії SOCIS, проведеному 12-18 березня.

Читайте також: У Раді визначились, чи будуть вибори в Україні під час війни

Потенційні лідери у голосуванні до ВР: дані SOCIS

За результатами опитування, 9,4% респондентів заявили про готовність проголосувати за умовну політичну силу Віталія Кіма, Ігоря Терехова, голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева та очільника Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула.

До слова, чинну партію влади підтримують 7,9% опитаних. Таким чином, нове політичне об’єднання випереджає "Слугу Народу" за електоральними симпатіями.

Дані дослідження також свідчать, що ця політична сила вже формується як один із ключових гравців у боротьбі за виборця.

За перетоками електорату вона посідає третє місце серед конкурентів "слуг", поступаючись лише проєктам, які асоціюють із колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та головою Офісу Президента Кирилом Будановим.

Нова політсила з Гетманцевим випередила "Слугу Народу": за кого готові голосувати українціЕлекторальні симпатії згідно опитування SOCIS (socis.kiev.ua)

За даними соціологів, високий результат "господарників" співпав з нарощуванням частки виборців, орієнтованих на практичні управлінські рішення та "господарський" підхід до політики.

Окремо дослідження фіксує зміну пріоритетів громадян: поряд із війною дедалі більшої ваги набувають соціально-економічні питання.

Найбільш гострими проблемами респонденти назвали:

  • корупцію у владі - 49,3%
  • зростання цін на продукти харчування - 33,4%
  • високі тарифи на комунальні послуги - 28,8%
  • низький рівень пенсій і соціальних виплат - 28,1%
  • низькі доходи населення - 26%
  • наслідки бойових дій, зокрема обстріли та перебої з базовими послугами - 25,2%.

Нова політсила з Гетманцевим випередила "Слугу Народу": за кого готові голосувати українціУкраїнці чітко розділяють воєнні виклики та гострі внутрішні проблеми (socis.kiev.ua)

Додамо, що у межах дослідження було опитано 1204 респондентів за квотною стратифікованою вибіркою.

Опитування проводилося методом особистих інтерв’ю (face-to-face) із використанням планшетів (CAPI). Заявлена статистична похибка становить плюс-мінус 2,5%.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: