ua ru

Литва про вступ України в НАТО: не можна викреслювати з порядку денного

Литва про вступ України в НАТО: не можна викреслювати з порядку денного Фото: президент Литви Ґітанас Науседа (GettyImages)

Сьогодні, 11 січня, під час візиту до Львова, президент Литви Ґітанас Науседа наголосив, що питання членства України в НАТО не можна викреслювати з порядку денного.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на NV.

Під час сьогоднішнього брифінгу з президентами України Володимиром Зеленським та Польщі Анджеєм Дудою Науседа сказав, що Литва багато робить для того, щоб Україна змогла скористатися принципом "відкритих дверей".

Він також повідомив, що у Львові президенти обговорили гарантії безпеки, які Україна могла б отримати на наступному саміті НАТО.

"Сьогодні війна триває, і територіальна цілісність України порушується. Спершу необхідно її відновити. Водночас членство України в НАТО не може бути викреслене з порядку денного. Ми маємо узгодити алгоритми та формули, які використовуватимемо, щоб рухатися далі в цьому аспекті", - наголосив Науседа.

Президент також висловив сподівання, що питання членства України в ЄС зможуть обговорити на рівні Євроради під час зустрічі 9—10 лютого.