В інтернеті з'явилися фотографії 20 століття, які робили для закордонних паспортів. Ці фото дуже відрізняються від сучасних не тільки тим, що вони чорно-білі, але й своїм змістом. Старовинні фото викликали захват у користувачів.
Що було на цих фотографіях і чому вони просто підірвали мережу, розповідає РБК-Україна з посиланням на спільноту UAGenealogy у Facebook.
Одна з дописувачок розмістила фотографію закордонного паспорта початку 20 століття, який належить українцю, Макару Оліянчуку. Ймовірно, цей паспорт був виписаний за кордоном, можливо у Німеччині.
Фото вражає тим, що власник документа на ньому зображений з келихом та пляшкою алкогольною напою поруч.
За словами авторки допису, це фото зі статті про закінчення першої світової війни та закордонні паспорти УНР, які видавалися українцям в представництвах сусідніх держав.
Старовинний паспорт українця УНР початку 20 століття (фото: facebook.com/groups/UAGenealogy)
У коментарях українці прийшли у захват від знімка і поділилися подібними фотографіями.
Один з дописувачів також зауважив, що до 1914 року паспорту був не потрібний для відвідування більшості країн Європи. Але він був потрібен насамперед для того, щоб виїхати з країни. Фотографії в паспортах стали обов'язковими теж в той самий період.
Паспорт 1921 року (фото: facebook.com/groups/UAGenealogy)
Паспорт чоловіка та дружини (фото: facebook.com/groups/UAGenealogy)
Також пояснюють, що у ті часи фото на паспорт було дорогим задоволенням, тому брали ті фото, які вже є.