ЄС не визнає "демократичну легітимність" Мадуро
Європейський Союз не визнає "демократичну легітимність" президента Венесуели Ніколаса Мадуро.
Про це заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Barron's.
За словами Борреля, Мадуро вважатиметься президентом де-факто. Однак ЄС заперечує його легітимність.
"Ми заперечуємо демократичну легітимність на основі результату, який неможливо перевірити", - заявив Боррель.
Хто такий Ніколас Мадуро
Ніколас Мадуро - президент Венесуели, який прийшов до влади у 2013 році після смерті свого попередника Уго Чавеса. До цього Мадуро був віце-президентом і міністром закордонних справ Венесуели. Його правління відзначається значними політичними та економічними кризами в країні, включаючи гіперінфляцію, масову міграцію населення, дефіцит товарів і енергетичні проблеми. Попри міжнародний тиск і санкції, Мадуро продовжує утримувати владу, спираючись на підтримку армії, а також на союзників, таких як Росія, Китай і Куба.
Його правління є дуже суперечливим - частина міжнародної спільноти вважає його нелегітимним, тоді як інші країни визнають його як законного президента Венесуели.
Вибори у Венесуелі
Нагадаємо, 28 липня у Венесуелі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційним повідомленням, на них здобув перемогу чинний президент Ніколас Мадуро. Опозиція заявила про фальсифікацію результатів, у країні пройшли масові акції протесту. Однак США і ЄС не визнають результати виборів, що пройшли.
Зокрема, президент США Джо Байден і президент Бразилії Лула да Сілва закликали уряд Венесуели оприлюднити детальні дані голосування на президентських виборах.
Водночас Сполучені Штати хочуть запропонувати Мадуро відмовитись від влади в обмін на амністію.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.