ua ru

Агітував за "приєднання" Запоріжжя до Росії. СБУ викрили чергового диякона УПЦ МП

Агітував за "приєднання" Запоріжжя до Росії. СБУ викрили чергового диякона УПЦ МП Ілюстративне фото: СБУ викрили диякона УПЦ МП, який агітував за "приєднання" Запоріжжя до Росії (Getty Image)

Служба безпеки України викрила диякона однієї з церков Запорізької єпархії УПЦ (МП), який публічно схвалював проведення незаконного референдуму щодо нібито "приєднання" регіону до складу РФ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу СБУ.

Зазначається, що раніше диякон активував профіль у забороненій соцмережі "Вконтакте" і від свого імені "репостив" заклики прокремлівських блогерів на підтримку фейкового плебісциту.

Агітував за "приєднання" Запоріжжя до Росії. СБУ викрили чергового диякона УПЦ МП

Він також коментував російські публікації, агітуючи людей іти на "виборчі дільниці" і "голосувати" на користь РФ. У своїх дописах чоловік заперечував існування українського народу, його мови і культури.

Також клірик ставив під сумнів державний суверенітет і територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах.

Матеріали для свого деструктивного контенту диякон брав з пропагандистських пабліків російської соцмережі, у тому числі "русская весна".

Незалежна експертиза опублікованих матеріалів підтвердила підривну діяльність фігуранта.

Під час обшуків за місцем проживання диякона правоохоронці виявили комп’ютерну техніку з доказами злочинів.

Наразі клірику повідомлено про підозру за:

Агітував за "приєднання" Запоріжжя до Росії. СБУ викрили чергового диякона УПЦ МП ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників),

Агітував за "приєднання" Запоріжжя до Росії. СБУ викрили чергового диякона УПЦ МП ч. 1 ст. 161 (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, релігійної ворожнечі) Кримінального кодексу.

Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.