ua en ru

Засновник "Київстару" може запустити нового 4G-оператора

Засновник "Київстару" може запустити нового 4G-оператора Фото: колишній СЕО Kyivstar Ігор Литовченко ("Компьютерное Обозрение")

Якщо раніше власником Giraffe була зареєстрована в Мюнхені компанія Beteiligungs Gmbh, то зараз ним стала скандальна кіпрська Magnilda Holdings Limited

Компанія "Інтелектуальні комунікації", яка надає послуги мобільного зв'язку під брендом Giraffe, змінила власника. Про це з посиланням на дані Мін'юсту передає власкор РБК-Україна.

Згідно з реєстром Міністерства юстиції України, власником стільникового оператора ("Жираф", - ред.) стала кіпрська Magnilda Holdings Limited, тоді як раніше ним значилася зареєстрована в Мюнхені компанія Beteiligungs Gmbh.


Водночас, за даними Міністерства комерції Кіпру, у Magnilda Holdings Limited є кілька директорів - найманих компаній, що виконують відповідні функції. Одна з них, Inter Jura Cy (Services) Ltd, була корпоративним директором компанії Prime Asset Partners Ltd. Останню, якщо вірити "панамським документам", було створено в інтересах президента України Петра Порошенка.

Як повідомляють джерела РБК-Україна, за самою Magnilda Holdings Limited може стояти група людей, у числі яких, зокрема, колишній президент і засновник компанії "Київстар" Ігор Литовченко.

Засновник "Київстару" може запустити нового 4G-оператора

Оператор Giraffe надає послуги зв'язку у стандарті Wimax на частотах у 2,3-2,4 ГГц. Їх включено до переліку діапазонів, на яких в Україні може в майбутньому з'явитися зв'язок 4G.

Нагадаємо, в лютому поточного року сім телеком-компаній, серед яких і Giraffee, підписали договір із британською Analysys Mason Limited, що досліджує можливість запуску 4G на різних частотах.

Як повідомляло РБК-Україна, тендери на 4G планується провести на початку 2018 року.

Зв'язок стандарту 4G (від англ. fourth generation - четверте покоління) - це своєрідний комплекс перспективних технологій у сфері стільникових телекомунікацій з підвищеними вимогами, що дозволяє передавати дані із "космічною" як на сьогодні швидкістю понад 100 Мбіт/с рухомим і 1 Гбіт/с стаціонарним абонентам.

За останніми даними, кількість абонентів зв'язку 4G у світі перевищила один мільярд.

Найбільшим ринком LTE-зв'язку є Китай із 386 мільйонами абонентів - тільки в четвертому кварталі 2015 приріст склав 84 мільйони громадян КНР. Другий за величиною ринок - Північна Америка із майже 237 мільйонами абонентів (її частка на світовому ринку знизилася до 22,2%). І замикає топ-трійку європейський ринок зі скромними 14,8% від загального обсягу.