ua en ru

Оператори зв'язку підписали договір щодо розробки 4G в Україні

Оператори зв'язку підписали договір щодо розробки 4G в Україні Фото: зв'язок четвертого покоління 4G в Україні

За даними НКРЗІ, контракт із британською консалтинговою компанією Analysys Mason укладено 8 лютого

Українські оператори зв'язку підписали договір із британською консалтинговою компанією Analysys Mason Limited про проведення дослідницької роботи з вивчення радіочастотного спектру для впровадження стандарту зв'язку LTE (4G). Про це РБК-Україна повідомили сьогодні у прес-службі Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Як зазначається, договір від 8 лютого підписали всі сім телеком-операторів, зацікавлених у впровадженні послуги, НКРЗІ, Український державний центр радіочастот та науково-дослідний інститут при Міністерстві оборони.

За даними регулятора, британська компанія вже приступила до виконання роботи. Водночас вартість контракту офіційно не озвучується зважаючи на конфіденційність.

Нагадаємо, 4 лютого НКРЗІ затвердила контракт на впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні, згідно з яким Analysys Mason проведе науково-дослідну роботу з вивчення радіочастотного ресурсу для впровадження 4G.

Як повідомлялося, попередні результати наукових досліджень має бути представлено до листопада 2016 року, остаточні - у червні 2017, тоді як видача нових ліцензій планується на кінець 2017.

Зокрема, Analysys Mason займеться вивченням можливості використання перспективних діапазонів радіочастот під зв'язок четвертого покоління (LTE, Long Term Evolution) з лютого по жовтень 2016. Вартість її послуг у рамках проекту з підготовки 4G-тендерів в Україні, згідно з інсайдерськими даними, складе понад 256 тисяч євро (плюс додаткові витрати не вище 18 тис. євро).

Крім того, дослідження українського радіочастотного спектра, окрім британців, проведуть ще два держпідприємства: "Науково-дослідний інститут радіоелектронної техніки" (НДІРТ) Міноборони України (роботи на 3,5 млн гривень в інтересах військових користувачів РЧР) та Український держцентр радіочастот (проект щодо запуску цифрового телебачення вартістю 1,8 млн грн).

Раніше, 1 грудня 2015 року, НКРЗІ створила робочу групу із впровадженню мобільного зв'язку 4G в Україні. До її складу ввійшла "велика трійка" "Київстар", "МТС Україна" і "Астеліт", а також компанії "Інтернаціональні телекомунікації" (800 МГц), "Датагруп" (1,4 ГГц), "Інтелектуальні комунікації"/Giraffe (2,4 ГГц) і "Перший інвестиційний союз"/ПІС (1900-1920 і 1980-2000 МГц).

Раніше в листопаді Кабмін затвердив план з впровадження 4G-зв'язку в Україні. Згідно з документом, тендери на право користування 4G планується провести у другому півріччі 2017 року. Перспективними є як "низькі" (700-900 МГц), так і "високі" діапазони (1800-2700 МГц).

Зв'язок 4G (від англ. fourth generation - четверте покоління) - це покоління мобільного зв'язку з підвищеними вимогами, до нього прийнято відносити перспективні технології, що дозволяють здійснювати передачу даних зі швидкістю, що перевищує 100 Мбіт/з рухомим і 1 Гбіт/с стаціонарним абонентам.