ua en ru

Лікар розповіла, кому не можна пити вино: виникнуть серйозні проблеми зі здоров'ям

Лікар розповіла, кому не можна пити вино: виникнуть серйозні проблеми зі здоров'ям Кому не можна пити вино (freepik)

Червоне вино для деяких людей становить загрозу. Лікарі кажуть, що навіть один келих може серйозно нашкодити здоров'ю.

Про це повідомляє MedicalNewsToday.

Яким людям не можна пити вино

Діабетикам

Якщо у людини діабет, то з вживанням вина потрібно бути обережним. Лікар Лінн Постон каже, що численні сорти вин здатні впливати на рівень цукру в крові, сприяти його коливанням, що вкрай небажано і ризиковано при діабеті.

Також особливо небезпечно, якщо люди з діабетом п’ють вино натще. У цьому випадку підвищується ризик того, що концентрація цукру в крові спочатку різко зростає, а потім так само різко знижується, що загрожує розвитком гіпоглікемії та її наслідки - коми.

Людям, які приймають седативні або знеболювальні препарати

Фахівці пояснюють, що заспокійливі та болезаспокійливі ліки уповільнюють активність мозку. Таке ж чинить алкоголь з людиною. Їхній сумарний ефект може провокувати розвиток неприємних і важких станів, викликаних дисфункцією ЦНС та аж до розвитку коми і навіть смерті через зупинку дихання.

Астматикам

Якщо людина схильна до астми, келих або два вина можуть викликати астматичний напад. За словами доктора, вино містить сульфіти - це речовини, до яких люди з астмою бувають особливо чутливими. Зокрема, при попаданні сульфітів у організм можливі погані побічні реакції.

Крім того, про спиртне варто забути людям, які вживають ліки від хронічного алкоголізму.

Зазначимо, якщо ваш шлунок порожній, то алкоголь швидше потрапляє у кров і може нашкодити організму. Однак, якщо шлунок наповнений їжею, то алкоголь надходить в кров повільніше і більш безпечно.

Люди, які їдять перед вживанням алкоголю, як правило, відчувають себе краще, тому що швидкість всмоктування алкоголю в кровотік сповільнюється - організм працює над тим, щоб адсорбувати його більш керованим способом.