Помер український фізик, що створив першу радянську атомну бомбу

Субота 09 січня 2021 18:14
Помер український фізик, що створив першу радянську атомну бомбу
Помер вчений (ілюстративне фото: pixabay.com)

У суботу, 9 січня, у віці 101-го року помер останній із творців першої радянської атомної бомби Ісаак Халатников. Про це повідомляє Російська академія наук, у якій працював старий академік.

Як розповідає джерело, вчений пішов з життя вранці 9 січня.

Ісаак Халатников був українським фізиком і останнім із творців першої радянської атомної бомби. Він народився в Катеринославі (Дніпро) у 1919 році в єврейській родині. У 1941 році закінчив фізичний факультет Дніпропетровського державного університету за спеціальністю "Теоретична фізика". Був сталінським стипендіатом. Навчаючись в університеті, почав складати іспити з теоретичного мінімуму Леву Ландау, який запросив його стати своїм аспірантом.

Халатников брав участь у створенні в СРСР атомної та водневої зброї, а запропоноване ним розв'язання складної проблеми стійкості при розрахунку бомб дозволило істотно скоротити терміни створення зарядів.

Крім того, Халатников створив разом з Левом Ландау теорію квантових рідин, йому належать роботи з релятивістської космології про поведінку Всесвіту на ранніх стадіях її розвитку та основи квантової електродинаміки.

Халатников був членом Лондонського королівського товариства, лауреатом премії Гумбольдта, премії Ландау і Сталінської премії, в часи СРСР було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора (тричі), орденом Жовтневої Революції та іншими нагородами.

Нагадаємо, що нещодавно від коронавіруса помер Володимир Коренєв, який зіграв Іхтіандра в "Людині-амфібії"

Раніше в Кременчуці помер український олімпійський чемпіон зі штовхання ядра Володимир Кисельов. Йому було 64 роки. Відомо, що 7 січня його серце перестало битися, але точні причини смерті поки не повідомляються.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся