ua en ru

Українцям на АЗС заливають бензину більше, ніж вміщує бак. Це обман чи норма?

Українцям на АЗС заливають бензину більше, ніж вміщує бак. Це обман чи норма? АЗС наливають більше бензину, ніж вміщує бак (фото: Tom Dulat/Getty Images)

Українські водії досить часто обурюються тим, що на АЗС їм залили бензину більше, ніж влазить в бак. Майже всі впевнені: стали жертвою недобросовісних заправників.

Однак, "перелив" бензину-це, виявляється, норма. Чому не варто скандалити на заправках в таких випадках - читайте в нашому матеріалі нижче.

Про все по прядку. Зараз у Facebook гуляє відео, на якому незадоволений водій свариться з працівниками популярної мережі АЗС через те, що його машину заправили великою кількістю палива, ніж вміщує бак.

"Як ви заправили 54 літри, якщо в машині-45?! Причому бак не був порожній. Ваша колонка реально намахує! Я не вірю, що туди могло влізти 54 літри... Ви мені хочете сказати, що у мене обсяг бака різко збільшився на 10 літрів?! Викликайте поліцію", - каже чоловік на відео.

У коментарях до відео люди пишуть, що теж ставали "жертвами" заправників. При чому, на різних АЗС.

  • У мене в" Ланосі " бак на 48 л. на деяких заправках заливали 54 літри
  • На газових, коли заправляємо до повного, така ж фігня
  • У мене на 97 літрів бак, а залізає 110
  • Мені в бак на 28 л всунули теж недавно 32 л

Але деякі юзери помічають: така "проблема" існує не тільки на українських заправках.

  • У мене недавно теж 54 літра в 52 влилося. Німеччина, не марочна заправка.
  • Дружина відпрацювала оператором на касі 5 років, правда в іншій мережі. Можу вам з усією відповідальністю сказати: оператор абсолютно ні при чому, так як ллє колонка. Всі питання до керівництва компанії та організації, яка отримує гроші за "правильну" настройку колонки. І це бич будь-якої АЗС в будь-якій країні. У Латвії, Литві, Польщі, Бельгії, Іспанії стикався з недоливом дизеля на автоматичних заправках.

Більше бензину - це не обман

Представники однієї з популярної АЗС розповіли, як одного разу до них звернувся гнівний покупець з претензією на те, що їх співробітники в бак автомобіля Skoda Fabia, розрахований на 40 л, влили майже на 20 л більше палива.

"Як з'ясувалося, і це підтвердили виробники Skoda, що дійсно, реальний розмір бака авто на 20% більше, ніж заявлено в техпаспорті", - розповіли "заправники".

Кілька років тому експерти "Київ Автомобільний" теж зіткнулися з подібною проблемою. Вони оформили скаргу на гарячій лінії АЗС.

Через 3-4 дні отримали лист від офіційного представництва BMW про те, що в автомобіль може поміститися палива більше, ніж обсяг бака", - йдеться в тексті на Facebook-сторінка організація.

Більш детально про цю популярну проблему розповіли нещодавно журналісти "Інформатор Дніпро" у своєму відео "Чому в бак поміщається більше палива, ніж його номінальний обсяг".