ua ru

Українці під час війни можуть "відвідувати" автошколу онлайн: як це зробити

Українці під час війни можуть "відвідувати" автошколу онлайн: як це зробити Як відвідувати автошколу під час війни (freepik)

Під час воєнного стану в Україні майбутні водії можуть навчатися в онлайн-форматі за допомогою додатків Zoom та Skype.

Про це повідомив керівник головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ Євген Мойсеєнко на пресконференції.

Як проходитимуть заняття

За його словами, особам, які навчаються на курсах підготовки водіїв, не потрібно бути у класах, адже підготовка може проводитися онлайн.

"Ми на законодавчому рівні закріпили теоретичну підготовку водіїв за допомогою відеоконференцзв'язку. Це всім відомі програми Zoom та Skype. Наразі особам, які навчаються на курсах підготовки водіїв, не потрібно бути у класах, і автошкола може проводити підготовку онлайн", - сказав він.

Також він додав, що обсяг теоретичної підготовки водіїв скоротили на 20%.

"Це було зроблено шляхом ущільнення викладання таких тем, як будова і технічне обслуговування автомобіля, етика водія транспортного засобу. Зокрема, це дає змогу автошколам зменшити навчальні програми", - додав він.

Окрім того, відповідні нововведення діятимуть на період воєнного стану та протягом чотирьох місяців після його завершення.

Варто зазначити, що у багатьох водіїв є страх водіння. Цю проблему можна легко вирішити. Для того потрібно спочатку з'ясувати причину. Фахівці навели кілька методів, які допоможуть подолати страх:

  • Практика. Досвід - це найкращий вчитель. Постійно пересуваючись за кермом ви зможете краще орієнтуватися в дорожній ситуації;
  • Професійна допомога. Не варто боятися звернутися за допомогою. Якщо це стосується незначної вади, наприклад заміна пробитого колеса, то не варто соромитися попросити про допомогу інших водіїв;
  • Знання. Щоб не бояться ДТП, потрібно знати й дотримуватись всіх правил безпеки і правил дорожнього руху. Звичайно, це не застрахує від дурнів на дорозі, але в будь-якому разі дає впевненість у своїх силах.