ru ua

Українка побореться за "Греммі": що відомо про унікальну дівчину

Українка побореться за "Греммі": що відомо про унікальну дівчину Українка Надія Шпаченко стала номінантом премії "Греммі" (колаж: РБК-Україна)

Музикант з України Надія Шпаченко претендує на отримання премії "Греммі" 2020

Музична премія "Греммі" 2020 буде вручена 26 січня у Лос-Анджелесі. Однією з номінантів стала українська піаністка Надія Шпаченко, яка побореться за статуетку в номінації "Класична музика". Про це повідомив ресурс Радіо Ісландія в Facebook.

Піаністка на 62-й церемонії нагородження заявлена відразу в двох номінаціях - "Найкращий збірник" і "Продюсер року в класичній музиці" за альбом The Poetry Of Places.

Надія Шпаченко почала навчатися грі на фортепіано, коли їй було всього п'ять років. І вже до 13 років отримала визнання як піаністка і композитор, виступивши з симфонічним оркестром Харківської філармонії і зайнявши друге місце у Всеукраїнському конкурсі юних композиторів.

Українка побореться за "Греммі": що відомо про унікальну дівчину

Надія Шпаченко (відео: facebook.com/NShpachenko)

З того часу вона неодноразово виступала з сольними та камерними концертами, а також як солістка з оркестрами у Північній Америці і Європі в багатьох прославлених залах.

Українка є професором музики в Каліфорнійському державному політехнічному університеті в Помоні.

В Америці вона відома виконанням сучасної музики. На її рахунку прем'єрне виконання творів Елліотта Картера, Джорджа Крама, Тома Флаерті, Юрія Іщенка, Яніса Ксенакіса та інших.

На своїх концертах піаністка багато імпровізує. Вона виконує твори не тільки за роялем, але грає також і на іграшкових фортепіано, клавесині і перкусії. Її концерти супроводжуються декламацією, грою на синтезаторі, а також мультимедійними матеріалами.

"h.o.p.e." from GRAMMY Nominated CD "The Poetry of Places"

Here is a snippet of a very poignant and beautiful piece "h.o.p.e." by Amy Beth Kirsten, for piano, toy piano, and voice (one performer). Amy wrote this piece for my "The Poetry of Places" album and chose the American Visionary Art Museum as her inspiration. Here is Amy's program note for the piece: "The American Visionary Art Museum (Baltimore) is a sacred place for me. Even though it's a fantastically beautiful building, it's not the architecture that draws me to the place, it's the artwork inside the stories of the lives of the untrained artists, and the memories that i've made there. My new work, "h.o.p.e.", was inspired by "The Big Hope Show", a 2015/16 exhibition that “champions the radiant and transformative power of hope. Over twenty-five visionary artists, among them many 'super survivors' of enormous personal traumas, exhibit soulful creations reflecting their personal transcendence, and, often, a heightened or newfound creativity and sense of humor." For Your GRAMMY Consideration: "The Poetry of Places", Best Classical Compendium, Producer of the Year, Classical. Listen to the whole album here: http://nadiashpachenko.com/recordings-the-poetry-of-places Audio Recorded at Skywalker Sound, a Lucasfilm Ltd. company, Marin County, CA Produced by 13X GRAMMY nominees Marina and Victor Ledin Audio Engineer: Barry Werger-Gottesman Mastering Engineer: Sean Royce Martin Art Director: JoAnn Nunes Video editing: Richard Garippo Jr. #grammys #newmusic #contemporaryclassicalmusic #contemporarymusic #piano #singingpianist #architecture #ThePoetryOfPlaces #Skywalker #SkywalkerSound #AVAM #referencerecordings #ForYourGrammyConsideration #FYC

Опубліковано Nadia Shpachenko, pianist Середа, 18 грудня 2019 р.

Надія Шпаченко на сцені (відео: facebook.com/NShpachenko)