ua en ru

Супрун розповіла, як розвинути психологічну стійкість

Супрун розповіла, як розвинути психологічну стійкість Супрун розповіла про психологічну стійкість

Експерт поділилася своєю думкою щодо психологічної стійкості

Уляна Супрун розповіла про те, що може впливати на психологічну стійкість, а також поділилася порадами, як її розвинути. Про це екс-чиновниця повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Психологічною стійкістю або резилентністю називається психічний ресурс, який ви маєте для того, щоб долати життєві негаразди, будувати плани і втілювати їх в життя, налагоджувати і підтримувати відносини, а також адаптуватися до несприятливих змін.

"Термін" резилентність"запозичений з фізики - це здатність твердих тіл відновлювати свою форму після механічного тиску", - пише Супрун.

Людина з низьким рівнем резилентності навіть через незначну проблему може втратити контроль, стати агресивною, плакати, впадати в паніку та наносити собі тілесні травми.

"Виховання психологічної стійкості - це свого роду процес "нарощування" або "пошуку" ресурсу. Він відкриває в нас самих нові можливості, нове бачення або навіть нових особистостей. Люди з високим рівнем психологічної стійкості можуть адаптуватися, переосмислювати, шукати в собі резервний ресурс" , - зазначає екс-чиновник.

За словами Супрун, психологічну стійкість можна тренувати та удосконалювати. Для цього лише варто почати піклуватися про себе, займатися тим, що подобається і виховувати позитивне сприйняття себе і своїх можливостей.

"Якщо ви відчуваєте, що самостійно не можете впоратися з проблемами або психологічною травмою, яку ці проблеми викликали, не соромтеся шукати підтримки, в тому числі й у фахівців. Люди лікують людей, тому не варто долати всі негаразди наодинці", - підсумувала Супрун.